19 листопада в широкий національний прокат виходить стрічка Олега Сенцова і Ахтема Сеітаблаєва «Номери». З ініціативи авторів, частину зборів фільму спрямують на благодійність, а точніше - на допомогу кримським політв'язням та їхнім дітям.
10% з кожного проданого квитка будуть перераховані Громадському Руху «Кримська Солідарність», створеному як неформальна правозахисна організація для захисту жертв політичних репресій. Кошти будуть спрямовані в тому числі на лікування дітей політв'язнів від хронічних і вроджених захворювань, освіту дітей політв'язнів, які перебувають в Криму, РФ і на материку України, медикаментозну допомогу їхнім сім'ям і психоемоційну адаптацію дітей після обшуків, арештів, затримань батьків.
«Крим став тією ланкою, що об'єднала в одному проекті талановитих людей, адже частина нашої команди - саме з Криму. Крим об’єднав також двох талановитих режисерів: Ахтема і Олега пов'язує не тільки професія, а й Батьківщина, яку вони змушені були залишити. Обираючи режисера, з котрим хотів би робити кіно, Олег так і назвав Ахтема - «мій кримський брат». На жаль, з кожним роком тема Криму все рідше з'являється в медіаполі. Для нашої команди дуже важливо постійно порушувати питання Криму, а також утисків кримських татар та їхніх сімей. Через все це страждають їхні діти, тож ми раді стати партнером ГО та зробити свій внесок у його діяльність. Ми не маємо права забувати про наших співгромадян в Криму та мусимо намагатись робити все можливе, аби повернути Крим», - коментує ініціативу продюсер «Номерів» Анна Паленчук.
Допомогату в передачі коштів ГР «Кримська Солідарність» здійснить Громадська організація «Правозахисний Рух Криму», пріоритетними напрямками діяльності якої є захист прав в міжнаціональній та конфесійній сферах.
«Фільм «Номери» екранізує те, що відбувається насправді. Влада своїм репресивним механізмом намагається зламати волю людей жити, думати й вірити так, як вони вважають правильним. І наша співпраця з командою стрічки - це можливість привернути увагу до проблеми, що зникла з заголовків, але досі існує в реальному житті. Тому що політв'язні Криму - це не просто список прізвищ та кримінальних справ, яких на початку цієї осені нараховується 105 осіб. За кожним з них криється справжня історія боротьби чоловіків в катівнях тюрем, яких на волі чекають батьки, дружини й діти. Але вони не забуті. І це колосальна підтримка для 200 дітей, які вже довгі роки живуть в розлуці з батьками», - додає правозахисник ГО «Правозахисний Рух Криму» Дамір Мінадіров.
Якщо не знаєте, на що сходити в кіно цієї п'ятниці, - сходіть на «Номери». Робити добро простіше, ніж здається.