Українські мережі кінотеатрів Multiplex і «Планета Кіно» виступили проти повторного введення жорстких карантинних заходів та тимчасового закриття кінотеатрів. Керівники компаній Роман Романчук та Дмитро Деркач називають вибірковий локдаун для кінотеатрів неправильним.
«Ми змушені підкорятися, і порушувати закон не будемо. Але ми вважаємо, що це неправильне рішення, і з цього приводу пишемо листи, організовуємо робочі групи, зустрічаємося з міністрами, аргументуємо. У Харкові, наприклад, після входу до червоної зони, працюють торгові центри, ресторани, всі громадські місця - крім кінотеатрів. Дуже сумно, що низка рішень ухвалюються просто через кому, не аналізуючи, наскільки це розумно і раціонально», - повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» СЕО мережі Multiplex Роман Романчук.
Співвласник мережі «Планета Кіно» Дмитро Деркач відзначив безрезультатність першого локдауну і відсутність підтримки бізнесу з боку влади.
«У США й Європі співробітники зачинених компаній отримували допомоги, компаніям надавали податкові канікули і безвідсоткові позики з бюджету. У нас нічого подібного не було та навряд чи буде», - заявив Дмитро Деркач. За його словами, мережа «Планета Кіно» за дев'ять місяців 2020 року реалізувала в 2,2 рази менше квитків, ніж за аналогічний період минулого року.
У мережі Multiplex в третьому кварталі 2020-го проти аналогічного періоду 2019-го ці показники зменшилися на 60%. При цьому до кінця вересня вдалося скоротити падіння до 50%. Роман Романчук заявив, що наразі компанія веде переговори з партнерами про реструктуризацію боргів кіномережі.
У обох мереж є домовленості про спеціальні умови оренди в ТРЦ. Щоб утриматися на плаву, кіномережі запускали в продаж під час першого локдауну сертифікати на походи в кіно і шукали різні варіанти зберегти бізнес.
«Зараз неможливо будувати прогнози далі, ніж на один місяць або навіть на один тиждень. Ми знаходимося у ситуації абсолютної невизначеності. І це мало не найскладніше. Студії несподівано переносять фільми, повідомляють про випуск фільмів на онлайн-платформах, великі мережі кінотеатрів в світі (наприклад, Cineworld) відкриваються, а потім заявляють про закриття через відсутність фільмів. Ми живемо в страху того, що нас можуть закрити в будь-який момент, а якщо це станеться, бізнес може не відновитися», - вважає Дмитро Деркач.