Знімати кіно в Україні - вже складна справа. А знімати його так, аби спровокувати зрушення у суспільстві, - ще складніше. Як це виходить у мережі документальних активістів Arts&Rights, можна дізнатися вже завтра.
У проекті Arts&Rights представники креативних індустрій, правозахисники та соціально активні люди з громадською позицією об'єднуються в єдину мережу документальних активістів - середовище для нових проектів, створених на перетині документалістики та активізму, нетворкінгу, організаційної, фандрейзерської та продюсерської підтримки. Тут вважають, що кожна окрема історія здатна змінити світ, а тому збирають історії за адресою mystory@artsandrights.org, щоб потім вони стали основою для фільмів, телесюжетів, подкастів, публікацій та інших медіапроектів.
А завтра Arts&Rights проводить онлайн-презентацію правозахисних документальних проектів. У програмі події - пітчинг документалок та дискусія із документалістами та правозахисниками. У межах презентації покажуть фільм «Мир для Ніни» про звільнення полонених та заручників Кремля (реж. Жанна Максименко-Довгич), а також пітчи проектів «Пам'ятати» - про вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні (реж. Андрій Литвиненко), «Рівень кохання» - про права жінок в пологах (реж. Тетяна Дородніцина), «Чи дійсно ми лише звірі» - про освіту без цькування (реж. Світлана Ліщинська), «Зовсім не страшний фільм» - про паліативну медицину (реж. Ліза Стрій).
На презентації документалісти та правозахисники не лише представлятимуть свої документальні проекти, а й поділяться досвідом щодо того, як у сучасних реаліях надати розголосу тій чи іншій проблемі: як треба діяти, щоб тема вийшла на великий екран, як перетворити задум на документальне кіно, виграти пітчинг тощо.
Презентація відбудеться 13 жовтня, з 12:00 до 16:00. Пряму трансляцію можна подивитися на Facebook-сторінці мережі Arts&Rights. Проект реалізується ГО «Студена» за підтримки Українського культурного фонду.