Минулої весни українська документальна стрічка UKE - The Untold Story of Hockey Legends режисера Володимира Мули обзавелася дебютним трейлером, а тепер прийшов час оголосити дату її української прем'єри. Фільм, який створювався за підтримки Держкіно і розповідає про зірок світового хокею з українським корінням, вийде у вітчизняний прокат 3 грудня.
Нагадаємо, стрічка присвячена знаменитим хокеїстам, неодноразовим володарям головного трофея найвідомішої хокейної ліги світу NHL Кубка Стенлі, кожен з яких міг похвалитися українським походженням. Цим пояснюється назва фільму: словом UKE (скорочення від Ukrainians) в Північній Америці називають вихідців з України. «В основі фільму - виняткове дослідження творчої команди проекту. Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі - головного трофею ліги NHL - масово зафіксовані прізвища українських гравців. Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України», - ділиться відкриттями режисер Володимир Мула.
Героями стрічки стали хокеїсти, що у різні епохи здобували світову славу: дворазовий володар Кубка Стенлі у складі Philadelphia Flyers Орест Кіндрачук; дворазовий володар Кубка Стенлі у складі Boston Bruins Іван Буцик; триразовий володар Кубка Стенлі у складі New Jersey Devils Кен Данейко; переможець Кубка Стенлі у складі Pittsburgh Penguins Джеф Чикрун; володар Кубка Стенлі у складі Chicago Black Hawks Ерік Нестеренко; переможець Кубка Стенлі у складі New Jersey Devils Брюс Драйвер; чотириразовий володар Кубка Стенлі у складі Toronto Maple Leafs Еді Шах; переможець Кубка Стенлі у складі Tampa Bay Lightning та Pittsburgh Penguins Руслан Федотенко, а ще найкращий хокеїст усіх часів Іван Грецький. Глядачі також побачать сина славетного воротаря Тараса Савчука - Джеррі і хокейного аналітика Келлі Груді. Зйомки відбувалися протягом трьох років у Канаді, США, Білорусі та Україні.
«Завдання було не з легких: протягом довгих місяців я працював з міжнародними архівами, намагався взяти інтерв'ю у хокейних зірок по всій Північній Америці, сплачував шалені штрафи за перевищення швидкості і старався не замерзнути у холодних канадських преріях. Завдяки допомозі сотень абсолютно різних людей, які палко підтримували ідею, мені вдалося реалізувати цей проєкт. Запрошую кожного українця подивитися фільм у кіно та надихнутися унікальною і спільною для нас історією!» - закликає Мула.
Після таких зізнань сперечатися з Володимиром язик не повертається, тож до зустрічі у кіно.