Поточній рік для багатьох став фатальним, але тільки не для українського кінематографа. Більш того, якщо зірки складуться правильно, останній навіть може залишитися у виграші, адже на сьогоднішньому засіданні члени Ради з держпідтримки кінематографії, підсумувавши Чотирнадцятий конкурс Держкіно, дали зелене світло (тобто, схвалили держфінансування) аж 72-м кінопроектам.
Їх списки за категоріями ви знайдете нижче, а поки розглянемо вступні дані. По-перше, члени Ради не стали керуватися прохідним балом 35, оскільки, за словами очільника органу Андрія Дончика, в такому випадку загальний розмір держпідтримки перевалив би за 1,5 млрд грн, яких у бюджеті просто не передбачено. По-друге, з'явилися планки для продакшенів і режисерів: було ухвалене рішення підтримувати не більше двох проектів однієї студії, а один постановник міг отримати фінансування лише однієї стрічки. Крім того, члени Ради встановили межі фінансування: для фільмів широкого прокату максимальний розмір держпідтримки склав 25 млн грн, а для авторських і копродукції - 20 млн грн. Відповідно, всі проекти-переможці, у яких передбачений більший внесок з боку держави, мають його скоротити.
Ну а тепер найголовніше - обіцяні списки проектів-переможців за категоріями.
«Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), національні»:
«Ігрові повнометражні національні (для широкої глядацької аудиторії)»:
«Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва, мажоритарна копродукція»:
«Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва, міноритарна копродукція»:
Проекту «Вчитель» висунуто додаткову умову скоротити розмір державного фінансування до 9 млн грн
«Неігрові фільми національні»:
Проектам «Миротворці. Перша місія» і «Національна команда» висунуто додаткову умову збільшити хронометраж до 70 хвилин
«Неігрові фільми спільного виробництва»:
«Неігрові телесеріали»:
«Анімаційні короткометражні фільми»:
«Ігрові телесеріали»:
«Анімаційні серіали»:
Найбільш уважні з вас напевно помітили, що три категорії залишилися без переможців - «Анімаційні повнометражні фільми (авторські)», «Анімаційні повнометражні фільми (для широкої аудиторії)» і «Ігрові повнометражні для дитячої аудиторії». Члени Ради відзначили, що хоч там і були цікаві проекти, всі вони потребують доопрацювання.
Реакція кінематографістів не змусила себе чекати. Наприклад, Ігор Савиченко, продюсер проекту «Наші котики 2, або Таємниця жіночого монастиря», дивується, чому його фільм, незважаючи на те, що за протоколами експертів посів перше місце в своїй категорії («Ігрові повнометражні національні (для широкої глядацької аудиторії)») і набрав 42,29 бали, до переліку переможців не увійшов:
Є всі підстави думати, що подібні питання виникнуть і в інших кінематографістів, тож саме час запастися попкорном.