Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив переможців пітчингів Film Industry Office, що проходили цього тижня. Церемонія нагородження, як і інші події ОМКФ цього року, відбулась онлайн. Її проводив головний редактор «Радіо НВ» Олексій Тарасов.
Першу нагороду у 20 тис. евро вручили в секції проектів телесеріалів зі Східної та Центральної Європи EASTSERIES. Конкурс організовано Одеським міжнародним кінофестивалем в партнерстві з компанією Star Media та Scrip Teast.
Загалом у секції було представлено п'ять проектів, усі вони отримали докторинг від продюсера, експерта з пітчингу Агате Берман. Переможця EASTSERIES оголосив президент незалежної Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський. Нагорода дісталася команді майбутнього трилера «Гідра», що створюється за сценарієм Дар'ї Онищенко. Виробництвом стрічки займаються продюсери Олександр Дріз та Надія Грачова.
Наступною стала секція Book Pitch - спільний проект Одеського міжнародного кінофестивалю та Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Книжковий пітчинг Book Pitch проводився цього року вперше, його мета - знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальшої екранізації.
Переможця оголошував продюсер, представник України в EURIMAGES Володимир Яценко. Ним виявилась автор роману «За спиною» Гаська Шиян. Ця книга - про жінку, чоловік якої пішов на війну - видана видавництвом «Фабула» 2019 року. Тепер на твір чекає сркипт-докторинг, що наблизить книгу до екранізації.
Другу премію у цій секції отримав роман Тамари Горіха Зерня під назвою «Доця». Книга 2019 року від видавництва «Білка» вже отримав низку премій: «Книга року ВВС», Спеціальна премія Львівського книжкового фестивалю, «Найкращий роман року» за версією Черкаського книжкового фестивалю, спеціальна премія «Найкращий художній роман» рейтингу «Літакцент». А тепер ще й матиме проморолик на інформаційних ресурсах «Книжкового Арсеналу» - як приз за перемогу.
У конкурсі повнометражних кінопроектів українського виробництва або копродукцій з Україною та проектів з країн Східно-Європейського партнерства, призначених для кінотеатрального та фестивального прокату, переміг проект документального фільму «Експедиція-49», що розповість про унікальну експедицію-терапію для дітей з Донбасу у Гімалаї. Команда фільму (режисер Аліса Коваленко, продюсери Олексій Кобелєв, Валерій Калмиков, Стефан Сіоан) отримала 60 тис. грн на постпродакшен від ОМКФ.
Головний продюсер департаменту кіносеріального виробництва телеканалу «Україна» Наталя Стрибук оголосила другого переможця у цьому конкурсі. Нім стала драма з елементами комедії «Редакція» режисера Романа Бондарчука, що розповідатиме про життя за часів постправди. Продюсери майбутньої стрічки Дар'я Бассель і Дар'я Аверченко планують випустити її у вересні 2022 року.
У секції Work in progress було вручено три нагороди. Спеціальний приз отримала драма Катерини Горностай «Стоп-Земля». Катерина у цьому проекті виступила як сценарист, режисер і навіть композитор. Продюсери стрічки - Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет та Ольга Бесхмельницина.
Премію у 60 тис. грн від телеканалу «Україна» отримав проект «Привоз». Фільм Єви Нейман документує життя одного з найстарших і найбільших базарів Європи. Його продюсерами виступили Геннадій Кофман та Ольга Бесхмельниціна.
Нагороду у 150 тис. грн від Українського Інституту отримав фільм-спостереження «Рома» Ольги Журби. Продюсери стрічки - Дар’я Бассель, Віка Хоменко, Віллем Баптіст, Ніенке Кортоф, Анна Кьонке, Моніка Геллстром.
Детальніше про пітчинги Film Industry Office розповімо окремими матеріалами. А поки вітаємо переможців.