Багато хто, сидячи на карантині, замислився про підкорення нових професійних висот, серед яких цілком може бути продюсування документальних фільмів. Незабаром осягнути цю науку стане простіше: просто зараз Дар’я Бассель, продюсер і керівник індустріальної секції DOCU/ПРО, і Аліна Горлова, режисер і продюсер, беруть участь в міжнародній майстерні EURODOC, після чого поділяться знаннями з усіма бажаючими.
Відбуватиметься це за підтримки Українського культурного фонду в форматі серії блогів «Продюсувати док», які публікуватимуться на сайті docudays.ua, а також в розділі «Блоги» на lb.ua. З першим текстом вже можна ознайомитися, а решта (всього заплановано вісім публікацій) виходитимуть щосереди.
«Зараз, коли світ зменшився до екрана твого лептопу, молодим професіонал(к)ам, які тільки заходять на ринок і не мають ще міцних контактів, особливо важко. Можу на власному досвіді сказати, що в онлайні працюють лише попередньо встановлені зв’язки. З іншого боку, місцеве ком’юніті не завжди було відкритим та готовим ділитись досвідом. Зараз це змінюється, виникає цехова солідарність і розуміння, що ми потребуємо підтримки один одного. Наприклад, нещодавно виникла українська Гільдія неігрового кіно. І нам хочеться зробити свій внесок у цей рух до відкритості, до вільного доступу та обміну знаннями», - говорить Дар’я Бассель.
«2017 року я вперше брала участь у пітчингу на міжнародному фестивалі CPH:DOX. Страшенно нервувала і відчула справжню розгубленість на фестивальній вечірці, коли ми з продюсером побачили в приміщенні купу людей, які всі один з одним про щось розмовляли. Пам’ятаю, що тоді сказала: «Мабуть, ми повинні з ними познайомитися та шукати партнерів. Але як?» За три останні роки ми відвідали велику кількість маркетів, воркшопів та пітчингів і зараз я розумію, що тоді була б дуже щаслива знайти необхідну інформацію про те, як продюсувати й просувати документалістику. Тому як ніхто розумію, наскільки важливо ділитися знаннями», - додає Аліна Горлова.
Блоги будуть цікаві не лише продюсерам-початківцям, а й тим, хто хоче вийти на міжнародний документальний кіноринок. Серії матеріалів охоплюють теми від презентування, пітчингів проектів і фестивальної стратегії до особливості складання копродукційних договорів, залучення грантових міжнародних коштів тощо.