Про це говорили досить давно, і тепер це сталося. Днями Мінкульт опублікував проект наказу «Про затвердження Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсу (пітчингу), а також порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії про надання державної підтримки у формах, передбачених пунктами 1-3 частини першої статті 7 Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». І нехай вас не лякає довга і складна назва: якщо коротко, то це ті самі нові правила проведення пітчингів Держкіно (точніше, їхній проект), про які попереджав ще Володимир Бородянський під час перебування в кріслі міністра.
Перший етап роботи вже позаду, і тепер чиновники закликають до обговорення проекту всіх, хто в цьому зацікавлений. Нововведень пропонується чимало, але головне з них - обов'язкове додаткове оцінювання досвіду режисерів і продюсерів, які подають проекти на конкурс. Їх пропонується судити як за економічною ефективністю (зокрема, враховувати касові збори вже готових стрічок в Україні, результати міжнародного прокату, телепокази і присутність на VOD-платформах), так і за творчими здобутками (нагороди і номінації різних фестивалів та кінопремій).
Зміни пропонуються і в частині оцінювання. За задумом авторів проекту, робитиме це не одна експертна комісія, як зараз, а одразу дві: перша судитиме творчу складову і досвід режисерів, а друга - фінансово-економічну і досвід продюсерів. Крім того, пропонується ввести фіксовані прохідні бали, які потрібно буде набрати, щоб стати одним із переможців конкурсу: для дебютів це 54 бали за результатами двох етапів відбору, для інших проектів - 58. Ще одна умова - отримати оцінку не менше ⅔ від затвердженого складу Ради з держпідтримки кінематографії.
З повним текстом пропозицій можна ознайомитися на сайті Мінкульту, і там же - приєднатися до громадського обговорення, яке триватиме до 27 липня. Запрацювати вони мають наступного року, тож прийдешній Чотирнадцятий конкурс Держкіно відбудеться за старими правилами.