Вчора на засіданні Нацрада з питань телебачення і радіомовлення затвердила зміни до додатків ліцензії компанії «Етер», яка добре відома на українському ринку телекомунікацій як така, що має інфраструктуру із технологією без жодного користувача. Хоча радіочастотний ресурс, який використовує «Етер» для DVB-H, міг би допомогти розгорнути мережу цифрового наземного мовлення стандарту DVB-T2. Адже багато хто досі використовує «аналог».
Раніше власниками були вказані столична компанія ТОВ «Цифровий портал України» та її директор Герман Ігор Васильович. Кінцевим же бенефіціарним власником був - і залишається - Кий Сергій Вікторович. Втім, останній тепер один із двох власників, разом з Германом. А «Цифровий портал України», який пов’язували з Рінатом Ахметовим, там уже не зазначена. Та люді - ті самі. Очевидно, що пертурбації відбуваються, але наслідки передбачити важко. Навряд чи справа лише у тому, що Кий хоче більшого контролю на рівні документації.
Компанія «Етер» багато років будувала інфраструктуру для надання послуги мобільного телебачення за технологією DVB-H, однак конкурсів для каналів, які могли б мовити у складі послуги, не було. Весь час продовжувалось, так би мовити, тестування. Але це жодним чином не завадило «Етеру» у квітні 2019-го подовжити строк дії ліцензії ще на 10 років. А вже у грудні 2019-го Олександр Ільяшенко, член Нацради і на той час ще й відповідальний секретар, повідомив про запит до УДЦР на прорахунок частот, серед яких і ресурс для «Етеру». Тоді ж стало відомо, що планується мультиплекс для послуги платного цифрового ТБ. Хоча доволі довгий час вважалось, що «Етер» сидить на частотах аби за необхідності якнайдорожче продати інфраструктуру.