Наприкінці лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулась до УДЦР щодо прорахунку нових частот для мовників, які до сих пір не змогли перейти на «цифру» (DVB-T2). І нарешті отримала висновки.
Цифрові телевізійні канали прораховано у 35 населених пунктах 15 областей України:
Топільне, Цумань Волинської області,
Кривий Ріг, Павлоград, Перещепине Дніпропетровської області,
Маріуполь Донецької області,
Житомир Житомирської області,
Бердянськ, Мелітополь Запорізької області,
Калуш, Коломия (Дебеславці), Стримба Івано-Франківської області,
Миколаїв, Первомайськ Миколаївської області,
Одеса, Доброслав Одеської області,
Карлівка Полтавської області,
Дубно Рівненської області,
Горішня Вигнанка, Кременець, Лозова, Теребовля, Шумськ Тернопільської області,
Лозова Харківської області,
Скадовськ Херсонської області,
Волочиськ, Городок, Деражня, Дунаївці, Кульчіївці, Крупець (Славута), Полонне, Хмельницький, Шепетівка Хмельницької області,
Умань (Полянецьке) Черкаської області.
Наразі Нацрада чекає ще на десять висновків для наступних населених пунктів: Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Любомль, Маневичі Волинської області, Апостолове, Васильківка, П’ятихатки Дніпропетровської області, Львів, Самбір Львівської області, Охтирка Сумської області.
Втім, є невтішна новина для Івано-Франківська, де в аналоговому стандарті досі працює один мовник - на жаль, генштаб не погодив прорахований УДЦР канал, отже цій телекомпанії доведеться входити до пакетів провайдерів програмної послуги міста через кабель або супутник.
Загалом, станом на 25 червня 2020 року в Україні залишився 71 телерадіомовник з ліцензією на аналог без можливості перейти на цифру. Через це, а також через карантин, строк переходу на «цифру» подовжили з 30 червня до 31 грудня 2020-го. Нові висновки від УДЦР дозволять провести конкурс на цифрове мовлення для 39 компаній.
Для трьох міст - Чорноморськ, Зміїв та Бровари - УДЦР запропонував перенести мовлення до обласних центрів і нині компанії шукають можливості такого переносу. Ще 26 телерадіоорганізацій не бажають продовжувати мовлення у цифровому стандарті: вони не подавалися на прорахунок каналів і не брали участі в раніше оголошених Національною радою конкурсах на місцеве мовлення (хоча для 11 компаній є можливість мовити у багатоканальній телемережі МХ-5). Три телерадіоорганізації у Києві зможуть перейти на «цифру» шляхом ліцензування мовлення на двох каналах, що вже діють, або новому цифровому каналі, перенесеному з Броварів.
Лишається чекати, оскільки через карантин засідання Нацради відбуваються онлайн, а конкурс, за законодавством, вимагає присутності учасників. Тож наразі Національна регулятор опрацьовує всю необхідну інформацію для підготовки проектів рішень.