Сьогодні у Верховній Раді відбулося голосування за проект закону №2042, який мав поліпшити відносини між інтернет-провайдерами та ОСББ на тлі обопільних звинувачень у невиконанні договорів.
Раніше проект вже не пройшов перше читання і його відправили на доопрацювання. Тому друге читання ставило майбутнє проекту під сумнів. Але надія жевріла. Втім, як виявилося, ВР поставила на №2042 хрест: «за» проголосували лише 187 депутатів. Фракції «Батьківщина», «За майбутнє» та ОПЗЖ, а також позафракційні депутати або утрималися, або віддали голоси проти. Крім того, проекту не вистачило всього двох голосів, щоб повернутися на повторне доопрацювання.
Що тепер буде, наскільки зміниться ринок доступу до інтернету, і чи зміниться, поки не зовсім зрозуміло, адже конфлікт між ОСББ та деякими інтернет-провайдерами залишається. З 2017 року в країні діє Закон про доступ, але не всі його виконують: ОСББ підміняють договори про доступ договорами про сервітут, нарікають на самовільний вхід деяких операторів в будинок, незаконне підключення і пробиття шахт, «вермішель» проводів, які ніхто за собою не прибирає. У той час інтернет-провайдери кажуть, що ціни за підключення і сервітут беруться «з голови», ОСББ хочуть гроші за власні мережі операторів, а подекуди панує монополія: в будинок взагалі не зайти, оскільки ОСББ - за додаткові гроші - «дружать» з кимось одним.
Щоб краще розібратися в питанні, хто і чому був за проект №2042, ми підготували опитування представників ОСББ, законодавців й інтернет-провайдерів. Опублікуємо його найближчим часом.