Щорічно до 10 вересня в Україні присуджується Державна премія України імені Олександра Довженка. І сьогодні комітет оголосив про старт конкурсу цього року.
Премія, що носить ім’я видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка, присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Розмір колективу, що висувається на здобуття премії, не може перевищувати п'ять осіб - йдеться про авторів, чий творчий внесок був найбільший.
Премію можуть отримати громадяни України та інших держав, а також особи без громадянства. Одна й та ж кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка по двох і більше творах. Повторно премія може бути присуджена митцеві за наявності нових визначних досягнень у галузі кіномистецтва, але не раніше, ніж за п’ять років після попереднього присудження.
Твори можуть подавати Міністерство культури та інформаційної політики України, творчі спілки, кіно-, теле-, відеостудії, мистецькі заклади та наукові установи, громадські організації, редакції газет і журналів.
Твори, висунуті на здобуття премії, подаються до Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка разом із листом, підписаним керівником організації, яка висунула твір. У листі зазначається: автор (автори), назва твору, рік його створення, кіностудія або інша організація, де створено фільм, загальна оцінка твору (творчості автора) та мотивація висунення на здобуття премії.
До листа додаються:
- довідка про життя і творчість осіб, висунутих на здобуття премії, у довільній формі;
- протокол засідання організації, на якому ухвалили рішення про висунення твору (автора) на здобуття премії (протокол має бути завірений мокрою печаткою і подаватись у повному вигляді з детальним викладенням пропозицій і обґрунтувань конкретних осіб);
- відгуки преси.
Детальніше про умови можна прочитати тут.