Сьогодні Рада з державної підтримки кінематографії провела чергове дистанційне засідання і з-поміж іншого у порядку денному розглянула питання затвердження граничних обсягів коштів на виробництво окремих фільмів за напрямками.
На початку засідання голова Держкіно Марина Кудерчук доповіла про ініціативу відомства по встановленню граничних сум бюджетів за кожним напрямом держпідтримки.
- ігрові повнометражні фільми для широкої глядацької аудиторії (обсяг фінансування - до 80%) - запропоновано бюджетний ліміт до 30 млн грн;
- ігрові повнометражні фільми спільного виробництва (до 80%) - ліміт до 30 млн грн;
- авторські повнометражні ігрові фільми (100%) - до 37,5 млн грн;
- копродукційні авторські ігрові повнометражні фільми - до 37,5 млн грн;
- дитячі фільми (100%) - обмеження до 37,5 млн грн;
- неігрові короткометражні фільми - до 2,5 млн грн;
- неігрові копродукційні фільми - до 2,5 млн грн;
- повнометражна анімація - до 37,5 млн грн;
- короткометражна анімація - до 2,5 млн грн.
За словами Марини Кудерчук, це плани лише на цьогорічний конкурс, що пов'язані з секвестром бюджету - аби один фільм не коштував усіх державних грошей, виділених на напрям. Член Ради Андрій Халпахчі звернув увагу, що це може бути лише рекомендація, бо законом не передбачено бюджетних обмежень.
Члени Ради погодились, що пропозицію Держкіно можна взяти за основу, але потрібні обгрунтування сум щодо кожного напряму. Людмила Горделадзе зауважила, що підтримка надається лише за трьома формами - 100%, 80% та 50%, а рішення про обмеження має приймати Верховна Рада, тому ліміти від Ради з держпідтримки можуть мати лише вигляд рекомендацій. Вона поцікавились, на якому підґрунті зявилися вказані цифри. Марина Кудерчук відповіла, що це результат аналізу минулорічних пітчингів та суми секвестрованого бюджету. Стосовно 50% підтримки для телевізійних стрічок попередньої інформації не було, бо напрям введено вперше, тому поки обмежувати його не стали.
Андрій Халпахчі поцікавився, чому запропонована межа для авторського кіно більша, ніж для глядацького, адже це виглядає нелогічно. Він запропонував взяти документ Держкіно за основу, але суми встановити під час наступного засідання (орієнтовно 5 червня). Член Ради Алік Шпилюк висловив прохання до Держкіно надіслати Раді подання щодо встановлення сум та їхнього обґрунтування.
За рішення взяти пропозицію за основу Рада проголосувала одностайно.