Під час річної пресконференції, що відбулася вчора, президент України звернув увагу на контент деяких телеканалів, спрямований проти України. Відповідаючи на запитання журналістки NewsOne про «кінець епохи бідності» та уточнивши, що йдеться про NewsOne, «112 Україна» та ZIK, Володимир Зеленський підкреслив:
«Нам з урядом не вистачає грошей, щоб підняти середню заробітну плату (до речі, вона не у всіх, замало, але в середньому в країні зросла). Наразі потрібен приблизно мільярд доларів, щоб трішечки ще допомогти саме бідним людям. Ви знаєте, що я маю двадцятирічний досвід [на телебаченні], повністю розумію бюджети телеканалів и телегруп в Україні. Коли я керував групою «Інтер», був інший ринок - тоді ми отримували дійсно багато грошей з рекламного ринку, і цього вистачало, щоб робити якісний контент. Потім була криза, і всі канали опинились у ситуації, в якій зараз знаходяться. Я цілком розумію кон’юнктуру всіх медіагруп на ринку, і зараз власники телеканалів витрачають десь $1-1,1 млрд на те, щоб робити контент, який лобіює їхні інтереси і має вплив на політичну ситуацію країни - через новини, через сюжети і таке інше. Це не рекламні гроші - це, скажімо так, з їхнього «бізнесу». Отже, я думаю, щоб допомогти бідним, треба - і я завжди так робив - починати з себе. Щоб допомогти бідним, власникам телеканалів треба витрачати гроші не на контент, [спрямований] проти України, а на допомогу бідним людям. Ваша група - одна з тих, у власників якої гроші є, могли би теж допомогти нашій країні. Ну а поки вони будуть про це лише думати, ми це реально робимо».
Втім, на запитання каналу «НАШ» про можливість переглянути мовні квоти на телебаченні Зеленський відповів позитивно:
«Я впевнений, що квоти треба привести в порядок, залучити всі телевізійні канали та ЗМІ. Давайте сядемо і проговоримо питання квот. Не ми їх вводили, квотування було ще до нас. Я впевнений, там логіка є, але деталі дуже важливі - вони втрачені. А потім через ці деталі бачимо несправедливість до людей, які не розмовляють українською. Несправедливості не може бути. У цьому сенсі я вас розумію».
Крім того, президент додав, що тримає руку на пульсі ситуації з телеканалом «Дім», що держава створила замість іномовлення: «Ми його запустили, й українці, які живуть на тимчасово окупованих територіях, сьогодні кажуть нам спасибі. Тому що українська школа онлайн транслюється там - жодної якісної онлайн-школи на окупованих територіях більше не транслюється. Ми про це знаємо, ми отримали звіт. Так, на канал потрібно шукати гроші, але це непроста функція».