На вчорашньому засіданні члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення розглянули результати позапланових перевірок телеканалів «Перший діловий» (ТОВ «Бізнес Медіа ЛТД») та ВТЦ (ТОВ «Телерадіокомпанія «Вільногірський техноцентр») і оголосили обом попередження. У ліцензіатів є місяць на те, щоб привести діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.
Кейс каналу «Перший діловий» намагались розглядати і раніше, але питання потребувало доопрацювання. Справа в тому, що ліцензіат порушив закони про телебачення і рекламу, транслювавши в один і той самий день телемагазин упродовж 5 годин і 28 хвилин замість максимально дозволених трьох годин на добу. Представниця мовника пояснювала порушення тим, що у них періодично відключається електроенергія (хоча у постачальника послуги все заперечують). Через збій систем «Перший діловий» начебто був вимушений працювати через сторонні сервери, на яких і запустили телемагазин, котрий потребував мінімального втручання.
Відповідальний секретар Олександр Ільяшенко рекомендував іншим членам Нацради - і вони його дослухались - застосувати оголошення попередження. «Ви покажете його вашим власникам, - сказав він, - і вони зрозуміють серйозність справи. Адже ми всі розуміємо, що такі відключення [електроенергії] можуть повторюватись, а винного не буде. Хай вам дадуть гроші на дизель-генератор».
Що стосується каналу ВТЦ, то він порушив законодавство про телебачення та умови власної ліцензії. Зокрема, зменшив частку програм власного виробництва, мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, розважально-музичних передач та збільшив максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва, а також фільмопоказу. Крім того, програми, вироблені відповідно до договору про спільне виробництво з ТОВ «Новий канал», транслювалися в ефірі без інформації про ім’я автора чи авторів, назви і адреси одного з виробників. До того ж, в ефірі був відсутній логотип ВТЦ, натомість був «Новий канал».