Вже з наступного тижня видання «Бабель» повертається до роботи. Про це на своїй сторінці у Facebook оголосила керівник проекту Катерина Коберник. Нагадаємо, у грудні 2019-го, за півтора року після запуску, видання theБабель призупинило роботу через припинення фінансування. Та незабаром до Катерини звернулися потенційні акціонери.
«У нас нові акціонери. Їх двоє - Дмитро Мельник та Сергій Мостенець. Вони мають великий автобізнес. Вони читали «Бабель», дізнались про закриття, через спільних знайомих запропонували зустрітися та взяти участь у фінансуванні. До кінця року у нас є серйозні зобов'язання щодо зменшення їхньої частки фінансування. Сподіваюсь, ми з цим впораємося. Нові акціонери купили долю Ярослава Пахольчука за номіналом. У нас з Глібом залишилося по 25%. Свіжі правки в реєстрі з'являться сьогодні/завтра», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, спочатку структура акціонерів видання була такою: Гліб Гусєв, Катерина Коберник, Ярослав Пахольчук і Олександр Ткаченко у рівних частках. У серпні минулого року, після обрання народним депутатом, Ткаченко вийшов з числа співвласників, а його частка перейшла Пахольчуку. При цьому майже рік Катерина залишалася заступником директора Департаменту новин каналу «1 + 1» і керувала сайтом ТСН.ua, доки в липні 2019-го не звільнилася з Плюсів, аби зосередитися на розвитку theБабель.
Після відродження команда «Бабеля» (вже без приставки the) зазнала деяких змін. Так новим головним редактором став Євген Спірін (екс-заступник головного редактора видання), а новим арт-директором - Артем Марков (раніше - дизайнер theБабель). Ще одне нововведення - рубрика про їжу, яку вестиме кореспондент Марія Жартовська.
Катерина Коберник залишиться керівником проекта та редактором політики, а колишній головний редактор Гліб Гусєв займатиметься довгими текстами, нативними матеріалами та «ще однією важливою штукою», про яку в редакції обіцяють розказати згодом.
«Дякую всім, хто писав, підтримував - це було важливо. Дякую новим акціонерам, що оцінили нашу роботу. Спасибі команді: якби ви тоді розійшлися, не писали кожного дня, не змушували йти та щось робити, нічого б цього не було. Улюблена фраза за підсумками минулого року - «На смерть треба заслужити». Ми поки не заслужили, тому читайте нас вже наступного тижня», - підсумувала Коберник.