54% українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях, не мають доступу до українських телеканалів, а 43% - доступу до українських сайтів. Такі дані соціологічних опитувань озвучила в.о. генерального директора телеканалу UATV Юлія Островська під час презентації нового телеканалу для тимчасово окупованих територій.
Канал, котрий держава створила на базі іномовлення UATV, вже почав мовлення, поки у тестовому режимі. До речі, мовник отримав назву «Дом», натякаючи, що «Україна - це наш спільний дім». Питання мови, яке вже не перший рік викликає суперечки серед українців, спікерів не бентежило: за словами заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка, новостворений канал мовитиме як російською, так і українською. До того ж, те саме опитування показало, що для жителів окупованих територій мова не є фактором вибору телеканалу. Головне - якість контенту.
За якісним контентом держкомпанія звернулась до медіагруп та домовилась про отримання преміального контенту безкоштовно або за символічну плату.
«Просто новинним контентом неможливо достукатися до аудиторії. Саме тому ми провели переговори з найбільшими гравцями ринку і домовились про співпрацю. На цьому каналі будуть виходити найпреміальніший український контент: і серіали, і ток-шоу, і розважальні шоу, футбольні матчі та спортивні події», - заявив Тимошенко.
Канал «Дом» поки веде тільки цифрове мовлення. Це пов’язано з авторськими правами на контент різних медіагруп. Однак мовник обіцяє нарощувати власне виробництво і повністю перейти на нього за два роки. На порядку денному - виробництво власних новин та ранкового шоу.
Трансляція телеканала відбуватиметься за рахунок п'яти цифрових та трьох аналогових передавачів, а згодом він матиме 18 точок для мовлення.
«Щодо окупованих територій Донбасу - ми покриємо все, але там степ. Щодо Криму - є проблема. За розрахунками, сигнал впреться у гори, як завжди було. Тому узбережжя та північний степовий Крим ми покриємо, але на південний берег Криму не вийдемо. Ми готові до радіоелектронної боротьби з боку Російської Федерації», - розповів заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.