Марафон підведення підсумків 2019 року триває. В перші дні січня про боротьбу з піратами відзвітувала телегрупа 1+1 media, а минулого тижня це ж зробила «Медіа Група Україна».
Отже, 2019-го МГУ ініціювала порушення 57 кримінальних справ і зафіксувала понад 150 фактів незаконної ретрансляції телеканалів «Футбол 1»/«Футбол 2», «Футбол 1HD»,«Футбол 2HD», «Україна», «НЛО TV», «Індиго TV» в мережі кабельних або IPTV-провайдерів.
Спочатку з порушником проводяться переговори - це швидкий і ефективний спосіб зрозуміти ставлення провайдера до факту порушення, а також його готовність вжити заходів щодо припинення і недопущення піратства в майбутньому. Як правило, до 80% переговорів закінчуються укладенням договору про співпрацю.
У разі, якщо після повідомлення і переговорів провайдер припинив порушувати, але при цьому не уклав договір, він виплачує компенсацію в досудовому порядку. Подальше піратство таких провайдерів - привід для правовласників звернутися із заявою до правоохоронних органів.
У 2019 році «Медіа Групою Україна» спільно з Департаментом кіберполіції Національної поліції було ініційовано відкриття 18 кримінальних проваджень за фактами незаконної ретрансляції телеканалів кабельними або IPTV-провайдерами, а також 19 кримінальних проваджень за фактами незаконної ретрансляції телеканалів медіагрупи ОТТ-сервісами або в мережі інтернет. На сьогодні проходить 18 кримінальних проваджень, пов'язаних із діяльністю кардшарінгових сервісів, і дві кримінальні справи за фактом незаконного поширення аудіовізуального контенту (VOD). Особливо ефективно розслідування фактів піратства в 2019 році проводилося правоохоронними органами Києва, Київської, Дніпропетровської, Вінницької, Хмельницької, Сумської, Львівської та Закарпатської областей.
Постійно здійснюється моніторинг і блокування незаконних ретрансляцій футбольних матчів, копій їхніх записів, в тому числі ключових спортивних подій, кіносеріального контенту, поширення міжнародних телеканалів «Медіа Групи Україна» Ukraine 1 / Ukraine 2, NLO TV 1 / NLO TV 2 в мережах закордонних ОТТ-сервісів, використання сигналу телеканалів в кафе, барах, ресторанах, готелях. До речі, тільки за 2019 рік зібрано і видалено близько 250 тис. копій піратських записів футбольних матчів, а також понад 560 тис. посилань на піратські VOD-сайти з кіносеріальним контентом медіагрупи.
В МГУ вважають, що в Україні за останній час піратам існувати стало складніше - більшість з них перебралися в країни ЄС (80%) і Росію (15%), тоді як в Україні їх всього 5%.
«Підсумки 2019-го демонструють нашу ефективну роботу і є гучним попередженням для тих, хто планує займатися незаконним розповсюдженням контенту. Стратегія захисту прав інтелектуальної власності «Медіа Групи Україна» на 2020 рік - подальша робота з порушниками, припинення піратства і повна легалізація українського ринку. Ми відкриті до взаємовигідної співпраці. Нам є що запропонувати кожному гравцеві медіаринку, що працює на території України або за її межами», - коментує Антон Яцик, директор департаменту фінансово-економічної та інформаційної безпеки «Медіа Групи Україна».