За останнім опитуванням Міністерства цифрової трансформації, рівень цифрової грамотності понад половини українців (53,5%) перебуває нижче середньої позначки. Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а у 37,9% громадян цей рівень низький.
«У ході нашого дослідження українці продемонстрували не надто втішні результати. Проте виправити це – абсолютно можливо. Тож сьогодні ми презентуємо концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта», що стартує 21 січня», - заявила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації, яка опікується питанням цифрової освіти.
Зараз у програмі уряду зазначена амбітна мета – навчити мінімум 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки. Для цього створюють онлайн-платформу з трьома категоріями курсів: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». Перші три освітні курси будуть запущені вже 21 січня 2020 року.
Згодом на онлайн-платформі з'являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, у Мінцифри налагоджують співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами.
Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize.
Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі - освітній серіал. Замість рівнів там будуть сезони, а замість уроків - освітні серії за участю експертів і зірок. Зазначається, що Мінцифра зупинилося на форматі освітнього серіалу, оскільки українці «неохоче довіряють державі», але при цьому вірять лідерам громадської думки і зіркам. Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак та Маша Єфросиніна.