Вчора редакція сайту echo.ua розіслала лист, в якому йдеться, що російська радіостанція «Эхо Москвы» створила окремий сайт для усіх матеріалів про Україну.
«Ми раді повідомити, що тепер всі матеріали радіостанції «Эхо Москвы» про Україну та Києв об'єднані в одну рубрику і з 3 грудня 2019 року доступні на власному ресурсі echo.ua», - йдеться у листі.
Повідомляється, що на сайті спеціально для читачів з України будуть публікуватися новини кореспондентів «Эхо Москвы», записи програм і блоги.
На прохання MBR розповісти детальніше про сайт, його команду та власників не відповідає.
Нагадаємо, в серпні 2019 року головний редактор «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов приїхав до Києва та розповів, що однією з цілей візиту є відкриття бюро радіостанції в столиці України. І єдиною перешкодою для цього є мовні квоти.
«Мої журналісти, яких я верифікував, повинні звідси гнати інформацію, думки різних політичних сил в Росію. На це потрібно всього 4-5 чоловік. Але поки закон про мову забороняє нам це зробити», - розповів Венедиктов.
Він також додав, що в розмовах «з людьми з нової команди президента України» запитує щодо корекції закону про мову. Після повернення в Москву головний редактор заявив, що «Эхо Москвы» не потребує дозволу Нацради на роботу українського бюро.
«Мені не потрібно ніякого дозволу, ніякої ліцензії для того, щоб транслювати сюди, на Москву та на інші міста, слухати точку зору і української сторони. Тому різні крики свідчать про нерозуміння, або про поганий смак, або про злі наміри», - додав Венедиктов.
UPD
Ось що нам розповіли в редакції: основна стрічка проекту echo.ua - це матеріали журналістів радіостанції «Эхо Москвы» про Україну. Проект є частиною онлайн-ЗМІ echo.nsk.ru, тому читачі можуть переходити з українського підрозділу на російський, де представлені абсолютно всі матеріали «Эхо Москвы». Наразі сайт проходить тестування. Він спрямований виключно на українську аудиторію, однак розміщення на ресурсі україномовного контенту в найближчій час не планується. Головною метою ресурсу редакція називає налагодження діалогу між Україною і Росією та висвітлення різних точок зору.
В редакції додали: якщо закон про мовні квоти не буде відкоректовано, в «Эхо Москвы» обговорюється можливість відкриття українського бюро для мовлення через московське «Эхо», а також онлайн. «Також ми готові надати можливість місцевим українським радіостанціям ретранслювати в своїх ефірах наші програми. У будь-якому випадку, раніше весни 2020 року про це говорити рано», - йдеться в коментарі.