Початок серпня виявився надзвичайно бентежним для TikTok та його розробника - китайської компанії ByteDance. 1 серпня президент США Дональд Трамп заявив журналістам, що планує заборонили роботу застосунку на території країни. «Щодо TikTok - ми забороняємо його у США. Я підпишу документи завтра», - заявив Трамп.
Коментар президента міг би виявитись звичайним «потоком свідомості», яким славиться Трамп, проте щодо намірів заборонити TikTok вже згадував держсекретар Майк Помпео. Ще 7 липня він порівняв застосунок із компаніями Huawei та ZTE, які вже перебувають під санкціями.
Заява Трампа шокувала компанію Microsoft, яка вела перемовини з ByteDance щодо купівлі американської частини бізнесу. Раніше компанія погодився створити 10 тис. робочих місць у США та продати американський офіс, аби місцевий власник опікувався захистом особистих даних користувачів. Зі свого боку Microsoft пообіцяла залишити додаток таким, яким його зараз люблять користувачі, та додати захист даних світового рівня. «Microsoft прослідкує, аби особисті дані американських юзерів TikTok не виходили за територію США. Якщо такі дані вже потрапили закордон, Microsoft подбає, щоб їх видалили після перенесення назад до США», - додали у компанії.
Вже 2 серпня, поки ЗМІ повідомляли, що у Microsoft поставили перемовини на паузу, в блозі техногіганта з’явилося повідомлення: компанія продовжить дискусію щодо придбання активів TikTok у США.
«Microsoft розуміє важливість вирішення питань, які порушив президент. Ми проведемо ретельну перевірку TikTok щодо безпеки та надамо звіт щодо економічних переваг для США та казначейства Сполучених Штатів», - йдеться у повідомленні Microsoft.
Американська компанія також пообіцяла пожвавити перемовини з ByteDance та ухвалити рішення щодо купівлі до 15 вересня 2020 року. «Microsoft продовжить діалог з американською владою, у тому числі з президентом», - додали в офіційному блозі.