2 березня Держкіно розпочне приймати заявки на участь у Тринадцятому конкурсному відборі кінопроектів (і першому цього року). А сьогодні проти ночі Державне агентство оголосило старт конкурсного відбору та опублікувало список вимог і документів.
Отже, розглядатимуться дві категорії проектів:
- ігрові повнометражні фільми-дебюти (національні та спільне виробництво; державна підтримка до 100% загальної кошторисної вартості виробництва, але не більше 12 млн грн);
- ігрові короткометражні фільми-дебюти (національні та спільне виробництво; хронометраж до 20 хвилин; державна підтримка до 100% загальної кошторисної вартості виробництва, але не більше 1,5 млн грн).
Прийом документів, заповнених українською, триватиме з 2 березня до 18:00 31 березня 2020 року включно. Повний список документів - тут.
Датою одержання кінопроекту вважається дата його надходження на електронну адресу, зазначену в оголошенні. Не пізніше одного робочого дня з дати отримання кінопроекту секретар експертної комісії надсилає на електронну адресу суб'єкта кінематографії підтвердження про його одержання. У разі подання документів у неповному обсязі, або неналежно оформлених, секретар повідомляє про це суб'єкта кінематографії шляхом направлення йому листа на електронну адресу. Подати виправлені з урахуванням зауважень документи можна не пізніше трьох робочих днів з дня отримання повідомлення, інакше кінопроект не допускається до участі в конкурсі.
Держкіно нагадує, що кінопроекти, подані в останній та передостанній день прийому документів, зменшують свої шанси на включення до переліку допущених до конкурсу кінопроектів через неможливість вчасно подати виправлені з урахуванням зауважень документи.
До участі у конкурсному відборі не допускаються кінопроекти, подані суб'єктами кінематографії, які:
- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- перебувають у стані припинення юридичної особи або підприємницької діяльності ФОП;
- мають заборгованість перед бюджетом зі сплати податків і зборів;
- мають заборгованість із виплати заробітної плати.
Суб’єкти кінематографії обов’язково мають надати відповідні документи, що підтверджують відсутність вищезазначених обмежень.
Заявки із поштових сервісів «Яндекс», «Яндекс.Україна», Mail.ru та Mail.uа Держкіно не прийматиме.