Поки науковці сперечаються щодо причини - карантин чи світова діджиталізація, вперше в історії кількість зареєстрованих користувачів соціальних мереж перевищила 3,96 млрд осіб. Тобто приблизно 51% населення планети. Ця цифра справді вражає, якщо згадати, що більшість соціальних мереж заборонили реєстрацію користувачів до 13 років.
У середньому в соцмережах щодня реєструється 1 млн осіб - або 12 людей кожної секунди. Цей рік був особливо визначним - кількість юзерів соцмереж стрибнула на 10%.
Проте не можна сказати, що користувачі рівномірно розподілені по всьому світу. Майже 70% населення Північної Америки користуються соцмережами, в той час у Центральній Африці цей показник не перевищує 7%. Аудиторія соцмереж також не є рівномірною за статтю - на кожну жінку, яка сидить у соцмережах, припадає 1,2 чоловіки.
Науковці визначили, що гендерний баланс змінюється в залежності від країни. Понад половини (55%) користувачів Північної Америки - жінки, але у Південній Азії вони ледве становлять 25%. Мало користуються соцмережами також жінки Африки, де співвідношення жінок до чоловіків становить 2 до 5.
За даними GlobalWebIndex, в телефоні середньостатистичного користувача встановлено 9 різних платформ для спілкування. Перше місце, як не дивно, утримує Facebook з 2,6 млрд щомісячних користувачів. Найпопулярнішим месенджером виявився WhatsApp з 2 млрд юзерів.
Цього року значний ріст аудиторії пережила Instagram. Тепер щомісяця на платформі сидить 1,08 млрд користувачів. Інста ще далеко попереду від найближчого конкурента - скандального TikTok. Проте аудиторія китайця стрімко зростає, позбавляючи Instagram можливості перепочити.
Неможливо говорити про соцмережі і не згадати, скільки часу ми на них витрачаємо. У своєму коронавірусному звіті GlobalWebIndex визначив, що на карантині 40% людей стали приділяти соцмережам більше часу. У деяких країнах, наприклад, Філіппінах, цей показник сягнув 60%.
У середньому ми приділяємо соцмережам 2 години 20 хв. Однак науковці базують свої результати на опитуванні, здійсненому у січні-березні, тож в умовах карантину час зростає не на хвилини, а на години.