Оператор супутникового флоту SES об'єднався з галузевими партнерами, включаючи ATEME, VideoLabs і IETR, для проведення тестового мовлення з використанням кодека VVC. І поділився результатами роботи.
Від самого початку запуску телебачення в цифровому форматі сигнал кодували кодеком MPEG-2. Однак з тих пір минуло майже чверть століття, і за цей час розробили низку більш досконалих альтернатив, зокрема H.264/AVC. Останній був основою для мовлення в HD, а для більш сучасного відео 4К обрали HEVC. В середньому кожне нове покоління кодеків підвищувало ефективність використання пропускної здатності приблизно на 50%, інакше кажучи, з одного і того ж супутника можна ретранслювати вдвічі більше телеканалів. І, схоже, останніх знову побільшає - кодек VVC мають стандартизувати до кінця поточного року.
Зважаючи на це, SES вирішила заздалегідь перевірити ефективність VVC, для чого обрала супутник Astra 28.2°E. І протестувала мовлення каналу з картинкою стандарту UHD (4K). Виявилося, що оператор, використовуючи VVC, зможе розмістити не один, а відразу два канали у 8K на одному звичайному транспондері (33 МГц). Крім того, це підвищить якість картинки в порівнянні з кодеком HEVC, а також відкриває можливість для масштабованого або мозаїчного кодування відео при трансляції контенту VR (віртуальної реальності) або AR (доповненої реальності) через супутник. Зрештою, VVC просто може виявитися дешевше, ніж HEVC. Тож у сфері супутникового мовлення очікується нова невелика революція.