Якби супергерой Флеш був реальним, то відтепер навіть його надшвидкі пригоди можна було б зняти на камеру. Група вчених із США розробила об'єктив, здатний знімати близько 70 трлн кадрів на секунду. А дослідникам Каліфорнійського технологічного інституту цього здалося замало, тому вони пішли далі і створили сенсор, здатний уловлювати рух світлової хвилі.
Такі результати стали можливими завдяки новій технології CUSP - стислій надшвидкій спектральній фотографії. Власне, це вона збільшила швидкість зйомки професійної камери в сім разів - до 70 трлн кадрів на секунду. Принцип CUSP полягає в підсвічуванні об'єкта зйомки променями імпульсного лазера, який випускає надкороткі пучки тривалістю в одну фемтосекунду (10-15 с).
У розробників вже навіть є пропозиції, як можна використовувати новинку: надшвидка камера стане в нагоді, наприклад, для зйомки надзвичайно швидких явищ в широкому спектрі - це і надкоротке поширення світла, і поширення хвиль, а також ядерне злиття і флуоресцентний розпад біомолекул.
Поки застосування розраховане на науковців, але хтозна - можливо, умовний iPhone XX теж матиме таку необхідну для інстаграма функцію.