Новинна компанія Reuters спільно з ШІ-стартапом Synthesia представили новий проект з використанням технології, схожої на Deepfakes, для створення автоматичних новинних звітів в режимі реального часу.
Тестова версія системи в реальному часі генерує новинні репортажі на основі даних про результати футбольних матчів. Synthesia і Reuters використовують нейронну мережу, щоб перетворити шаблонний сценарій в «живе» відео новинного каналу з найсвіжішими результатами підрахунку очок.
Основна ідея полягає в тому, щоб транслювати десять або двадцять різних «живих» відео, одночасно показуючи одного і того ж ведучого, який оголошує оновлення в реальному часі для різних спортивних подій.
Агентство Reuters вказало, що це всього лише прототип, а не обов'язкова функція, яку мають намір запровадити.
Нік Коен (Nick Cohen), глава відділу проектів і основних новинних служб заявив, що Reuters давно вивчає потенціал нових технологій для новинних та інформаційних випусків. «Цей вид прототипування допомагає нам зрозуміти, як штучний інтелект і синтетичні носії можуть поєднуватися з нашими фотографіями і звітами в режимі реального часу для створення абсолютно нових видів продуктів і послуг», - зазначив він.
Результатом впровадження цієї технології, крім висвітлення новин, також можуть бути відео в аеропортах, що показують одного диктора для оновлень рейсів різних авіакомпаній, або будь-яку кількість послуг з оновлення відео за запитом, адаптованих до конкретних географічних районів.
Але є і побоювання, що використання штучним інтелектом обличчя людини, якій довіряють, стає вирішальним фактором в довірі до новин. «Це заявив репортер ШІ» буде версією «Я прочитав це на Facebook». Голлівуд десятиліттями наймав одного і того ж диктора для озвучування промороликів, тому що споживачі довіряли звичному їм голосу.
Перспективи жити в майбутньому, де людство і ШІ не відрізняються, це приклад використання технології Deepfakes. У поєднанні з правильним перекладом цей інструмент може використовуватися для створення екстрених відеозвітів у випадках, коли мовні бар'єри можуть утруднити швидке поширення інформації.