Що спільного між автором військової драми «Черкаси», режисером фільму «Віддана» й сценаристом повнометражних мультфільмів «Викрадена принцеса» і «Мавка»? Попри всю очевидність відповіді, ризикнемо припустити, що ви не вгадали: Тимур Ященко, Христина Сиволап і Ярослав Войцешек стали гостями подкаста «У меня было», оскільки представляють різні кіношколи - Київський національний університет театра, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого, Вищу державну школу кінематографа, телебачення і театра ім. Леона Шиллера у місті Лодзь (Польща) і Ukrainian Film School, першу українську кіношколу, що працює на базі кіностудії.
Разом із гостями розбираємося, чи варто вчитися кінематографічним професіям, або всі необхідні знання можна отримати на майданчику? Чому саме (і як) вчать у головному українському кіновиші? Чим пострадянська кіноосвіта відрізняється від західної (і яка краще)? Куди вступати? В якому віці? Що важливіше у кіно - ремесло чи пристрасть? Чому кіноосвіта без практики - гроші на вітер? Отже, намагаємося відповісти на «непідйомні» питання, складаємо портрет ідеального студента українського кінематографічного вишу і знайомимо з новим продуктом від нашого партнера ТМ «Доппельгерц», що його назва звучить як мрія кожного кіношника.
Звичайно, розмова про кіноосвіту була би неповною без досвіду з-за океану. Тому ведучі подкасту підготували супербонус: детальну і чесну розповідь режисера Олесі Білецької - українки, що закінчила одну з найкращих кіношкіл США American Film Institute. Як вступати і де шукати гроші (багато грошей!), у чому специфіка й унікальність навчання в AFI, чи допомагає ім'я школи побудувати кар'єру, що відбувається в Голлівуді прямо зараз і багато іншої, корисної та ексклюзивної інформації.
Підписуйтесь на «У меня было» в Apple Podcasts, Castbox і Google Podcasts або слухайте на YouTube, MEGOGO Audio й «Подкасты НВ», а якщо хочете нетворкінгу, про котрий так багаго говорять гості цього випуску, приєднуйтеся до нашого чату в Телеграмі.