Восени дні стають коротшими, час починає текти невблаганно швидко, а зима, як і заповідав Нед Старк, наближається зі швидкістю світла. Однак у нашому випадку це більше не означає, що прийдуть Білі ходоки: недавно стало відомо, що НВО все ж таки скасував приквел «Гри престолів», що розповів би нам передісторію загадкових істот. Натомість канал замовив шоу про рід Таргарієнів, але побачимо ми його нескоро - дата прем'єри ще невідома, а стримінг-сервіс НВО Max, на якому вийде проект, запуститься лише навесні 2020 року.
Усе це буде потім, коли зима відступить, а доти пропоную поставити на паузу розмови про Вестерос і замість цього зосередитися на осяжніших речах - серіальних прем'єрах листопада, що тільки-но завітав. Та врахуйте: цього разу мій огляд дещо відрізнятиметься від попередніх, адже цього місяця світ серіалів струсонуть одразу дві події. Сьогодні, 1 листопада, у США запустили потоковий сервіс Apple TV Plus, а 12 листопада розпочне роботу Disney Plus. Ми детально поговоримо, чого чекати від прем'єр обох платформ, і придивимося до шоу, що запускають їхні конкуренти. Пристібайте паски, наш веселий поїзд рушає.
1 листопада - запуск Apple TV Plus
Я вже розповідала вам про те, з якими проблемами довелося зіткнутись купертинівцям перед запуском свого чи не найамбіційнішого проекту останніх років. Проте напередодні війни стримінгів здається, що будь-яка гра на цьому терені того варта, а першого ж дня компанія презентує глядачам одразу чотири важковагових шоу - «Бачити» з кумиром жінок і дітей Джейсоном Момоа, байопік «Дікінсон», «Ранкове шоу» від дуету актрис і шоураннерів Дженніфер Еністон та Різ Візерспун, а також космічний «В ім'я всього людства». Тепер - про кожне з них предметно.
«Бачити»/See
Раптом ви щойно вийшли з бункера і не в курсі, що відбувається, повідомляю: шоу обіцяє занурити у світ майбутнього, де все людство втратило зір. Це сталося після глобальної катастрофи (якої - поки невідомо), але люди знайшли в собі сили не лише вижити, а й побудувати суспільство - розбитися на племена з певною ієрархією. Та коли у вождів одного з них (от саме його і грає почесний Аквамен всієї DC Джейсон Момоа) народжуються зрячі близнюки, порядок руйнується. Хтось у них вбачає, вже даруйте каламбур, загрозу, а хтось - шанс на нове життя, та зрозуміло одне: світ знову перебуває на межі глобального протистояння.
Зав'язка інтригує, але що кажуть критики, які вже подивилися три епізоди проекту? Тут багатьох чекає розчарування: перші глядачі масово скаржаться на брак цікавих персонажів і говорять, що автори, схоже, вирішили зосередитися на створенні постапокаліптичного світу, котрий, своєю чергою, теж не дуже оригінальний. Претензії є й до гри Момоа: критики стверджують, що його персонаж вийшов надто серйозним. З іншого боку, так вважають не всі та в окремих рецензіях зазначають, що в серіалі тільки Джейсон і заслуговує на увагу, адже ідеально вписується в образ сліпого воїна.
Загалом же шоу називають нудним, персонажів - шаблонними, а деякі моменти - відверто дурними й такими, що викликають сміх (і це навряд чи запланована авторами реакція). На сайті Metacritic серіал отримав 44 бали зі 100.
«Ранкове шоу»/Morning Show
Погані новини для тих, хто сподівався, що проект Еністон і Візерспун виявиться хорошою комедією, в компанії котрої можна буде проводити довгі холодні вечори. Як і в серіалу «Бачити», тут теж є серйозні проблеми, і головна з них - спроба охопити занадто багато тем без досвіду вміло їх розкривати. Критики також кажуть, що це не те шоу, без якого неможливо обійтися, а очевидних переваг у нього вкрай мало. Одна з останніх - чудова гра Дженніфер Еністон, котра знову нагадала світові, що може бути прекрасною драматичною актрисою.
Загалом, якщо фанатієте від Джен, то не проґавте - аж надто рідко вона з'являється на великих і малих екранах. Однак майте на увазі: за перші три епізоди на Metacritic проекту поставили лише 51 бал і навряд чи інші серії поліпшать результат.
«Дікінсон»/Dickinson
Результат цього шоу кращий - перші серії на Metacritic оцінили аж у 66 балів. Але для того, аби стати обов'язковим до перегляду, їх, певна річ, мало, та й критики в один голос твердять, що проблем у серіалу вистачає.
Розпочнемо з переваг. По-перше, це не стандартний байопік про культову американську поетесу XIX сторіччя Емілі Дікінсон, на честь якої й названо проект, а «комедія про дорослішання», де використана сучасна музика та інші нетипові для такої тематики рішення. Головний плюс - актриса Хейлі Стейнфілд, котра виконує головну роль, і «хімія» її романтичних стосунків. Та перші три епізоди не дають розуміння, куди рухається серіал, а критикують його за надто непостійний тон: у стрічці глибокий драматизм зривається на чорну комедію на тлі еклектичної стилістики, що плутає глядача і заважає зануритись у розповідь.
Разом із тим саме це шоу називають потенційним хітом, який так потрібен Apple TV Plus на старті. Тож дати серіалові шанс безперечно варто.
«В ім'я всього людства»/For All Mankind
На відміну від попередніх проектів космічний мінісеріал критикам показали повністю. Можливо, в цьому криється причина того, що на Metacritic саме йому в підсумку поставили найвищий бал - 70. Проект знятий у жанрі альтернативної історії, за якою першими на Місяць висадилися представники СРСР, у результаті чого космічні перегони не скінчились, а продовжилися, причому з подвійною силою. Сценарій серіалу написав Рональд Мур, котрий працював над фільмами та серіалами всесвіту Star Trek і «Зоряним крейсером «Галактика», а одну з головних ролей виконав Юель Кіннаман.
За словами критиків, серіалу потрібен певний час на розгін і на те, щоби занурити глядача у свій світ - сюжет чіпляє не одразу, але таки чіпляє. При цьому фантастичні елементи тут набагато цікавіші за персонажів, і головний привід для негативних відгуків - величезна кількість останніх і те, що їхнім особистим історіям, не завжди динамічним і важливим для основної лінії, приділено надто багато уваги. Та якщо ви з тих, хто звик давати шанс будь-якій історії й чекати, поки шоу розкачається, то не пропустіть: фінал, судячи з відгуків, не розчаровує.
12 листопада - запуск Disney Plus
Якщо в Apple TV Plus не вийде захопити вас жодним зі своїх шоу, не засмучуйтеся: з різницею в якісь кілька тижнів цей місяць подарує людству ще один стримінг-сервіс. Головна його відмінність від конкуруючої організації полягає в тому, що Disney не знадобилося знімати кілька нових проектів для залучення аудиторії, а його бібліотека контенту навіть без прем'єр викликає тремтіння. Тому прем'єра в листопаді (та й 2019-го загалом) тільки одна - проект «Мандалорець». Про нього ми поговоримо нижче, а поки можете зануритися у світ контенту Disney, що буде доступний у перший день запуску платформи. Але майте на увазі - ролик триває понад три години:
«Мандалорець»/The Mandalorian
Тепер, як і обіцяла, приділю час новині зі світу «Зоряних воєн», над котрою працював сам Джон Фавро. Сюжет проекту поки тримають у найсуворішій таємниці, проте відомо, що його дія розгорнеться за п'ять років після подій «Повернення джедая» і розповість про становлення Першого Ордена.
Головну роль у шоу виконує зірка «Нарко» Педро Паскаль, а компанію йому склали Джина Карано, Карл Везерс, Нік Нолті, Джанкарло Еспозіто, Мінг-На Вен і навіть Тайка Вайтіті.
Шоу складається з восьми епізодів, причому виходитимуть вони в різні дні тижня: 12, 15, 22, 29 листопада та 6, 13, 18, 27 грудня. Якщо відкрити календар, очевидно, що Disney робить ставку на п'ятниці, а виключення є лише у двох випадках: у день прем'єри і на тижні, коли у прокат вийде дев'ятий епізод «Зоряних війн».
***
Зі стримінгами розібралися, тому про інші прем'єри поговоримо в колишньому форматі - за датою їхнього виходу в ефір.
«Ми - хвиля»/We are the Wave
Поки конкуренти лише готуються до запуску, Netflix продовжує видавати на-гора проекти, які розраховані не тільки на американського, але й на європейського глядача. Це шоу родом із Німеччини і ґрунтується на романі Тода Штрассера «Хвиля», що розповідає про відомий психологічний експеримент «Третя хвиля», котрий довів, як легко маніпулювати свідомістю натовпу. Експеримент також ліг в основу німецького фільму Die Welle.
Проект розповість про групу підлітків-аутсайдерів, які мріють про краще майбутнє. У школі з'являється новий учень, що об'єднує ізгоїв, однак їхня помста кривдникам та протест проти системи переходять у щось загрозливе.
Де і коли: з 1 листопада, Netflix.
«Темні матерії»/His Dark Materials
НВО хоч і включиться у стримінг-боротьбу лише у травні 2020 року, та нові проекти не втомлюється випускати й зараз. Головний хіт мовника цього місяця - чергова екранізація культової трилогії письменника Філіпа Пулмана, що розповідає про дівчинку Ліру Белакву, життя якої сповнене пригод. Героїня займається пошуком зниклих дітей, попутно стикається з відьмами та броньованими ведмедями, а також дізнається про масштабну змову і подорожує між світами.
За першою книжкою трилогії 2007 року була знята стрічка «Золотий компас» із Ніколь Кідман, Деніелом Крейгом та Євою Грін, проте у прокаті вона провалилася, та й від оригіналу фільм неабияк відрізнявся. Нині до справи взялися постановники Том Хупер, Отто Батхерст і Вільям МакГрегор, а головні ролі в серіалі грають одразу дві зірки всесвіту «Людей Х» - Дафні Кін (X-23 у «Логані») та Джеймс МакЕвой (молодий Чарльз Ксав'є). Невдовзі дізнаємось, що з цього вийде.
Де і коли: з 4 листопада, НВО.
«Ми будемо завтра»/We Were Tomorrow
Канал SyFy цього місяця потішить шанувальників фантастики та фентезі. Новий серіал мовника розповість про світ невтішного майбутнього, де у Місяць врізався метеорит, у результаті чого одна половина Землі занурилася в пітьму, а над другою вічно сяє сонце. Такий формат життя людям не дуже підійшов, тому людство почало вимирати. Але на допомогу йому приходять сім безсмертних Алхіміків: вони відправляють групу на паралельну версію Землі та дають їм три життя, аби відтворити людський рід. Ті, втім, діють не за планом - розділяються, а кілька новоутворених країн розв'язують між собою війну. Тоді Алхіміки збирають другу команду, та тепер їх відправляють у минуле - за рік до того, як відбулося зіткнення Місяця з метеоритом.
Головні ролі у проекті грають Нік Вестевей, Гайтон Грантлі, Чай Ромруєн та Мадлен Кеннеді, а остання ще й відповідає за режисуру та сценарій проекту. Якщо полюбляєте такі історії - не пропустіть.
Де і коли: із 7 листопада, SyFy.
«Дім із прислугою»/Servant
Попри те що це шоу теж вийде на стримінгу від Apple, його прем'єра стоїть осібно наприкінці місяця. І хоча критикам серіалу поки не показували, придивитися до нього таки варто. По-перше, за виробництво тут відповідає М. Найт Шьямалан, у котрого час від часу трапляються по-справжньому проривні проекти, а по-друге, дуже вже цікаво побачити хоррор, якому купертинівці дали зелене світло.
Подробиць про сюжет поки мало: йтиметься про молодих батьків Дороті та Шона, що наймають няню Ліанну для свого малюка. З її появою в будинку починають відбуватися дивні речі, які лякають. І, власне, це все, що відомо про проект. Головні ролі в шоу виконують Тобі Кеббелл, Руперт Грінт, Нелл Тайгер Фрі та Лорен Емброуз, а сезон складатиметься з десяти епізодів.
Де і коли: з 28 листопада, Apple TV Plus.
Місяць, як бачите, має бути насичений та не по-осінньому спекотний. Шукайте час, щоб оцінити всі заявлені проекти - потім розкажете, які з них вам сподобалися найбільше.