Минулого тижня я чітко натякала, що готую для вас дещо цікаве. 5 серпня під Києвом урочисто розбили тарілку третьої частини найуспішнішої української кінофраншизи «Скажене весілля» - подивитись, як це було, можна тут. Ну а я, дізнавшись, що студії «Прототип Продакшн» і FILM.UA знову готують глядачам чергову порцію божевільних весільних пригод, одразу ж дістала парадно-вихідну маску та вирушила на місце подій.
Деякі подробиці звідти ви вже знаєте: режисерську посаду нині обіймає Любомир Левицький, а одруживатимуть цього разу молодшого Середюка - Захара, - та не будь із ким, а з дочкою циганського барона. Нині ж настав час дізнатися всі таємниці проекту. На щастя, санітарно-епідеміологічна ситуація у столиці це дозволяє, тож ось вам обіцяний сюрприз - екскурсія майданчиком і ексклюзивні подробиці про третій фільм як від продюсера, так і від режисера.
Перше, що впало мені в око, - розкішна строката бричка, яка стоїть просто в полі. Відразу зрозуміло: без циган не обійдеться
Недалеко від неї були виявлені Назар Задніпровський і Леся Самаєва, які мають утретє стати кіношним подружжям
У перших двох частинах франшизи роль Захара була невелика, а втілював образ Святослав Жмурко. До третього фільму хлопчик дуже виріс і змінився - аж так, що довелось міняти актора. Знайомтеся: нове обличчя Захара Середюка В'ячеслав Хостікоєв у компанії продюсера Юрія Горбунова й одного зі сценаристів Миколи Куцика
Не знаю, як ви, а особисто я заміною задоволена. По-перше, В'ячеслав украй харизматичний, а по-друге, подейкують, він досконало може повторити міміку екранного батька у виконанні Задніпровського, бо працює разом із ним у театрі ім. Івана Франка. І не варто вірити мені на слово: щойно фільм вийде у прокат, сходіть у кіно та перевірте самі!
Тим часом іще один продюсер Надія Коротушка ховається в тіні, причому в найбуквальнішому розумінні. У дівчині, яка сидить поруч, попри маску, вгадується Олександра Лозинська - про те, що вона тут робить, дізнаєтесь трохи згодом
А ось і Любомир Левицький власною персоною. Оглядає фронт робіт, так би мовити
Утім, побачити його в дії мені, на жаль, не вдалося: головною подією того дня було традиційне розбиття тарілки, тож не встигла я вдосталь нагулятись майданчиком, як почали з'їжджатися геть усі.
Першим з'явився Сергій Созановський,
якого відразу ж помітила Леся Самаєва. Але жодних вітальних поцілунків, лише поплескування по плечу з дотриманням дистанції
Наступною за Сергієм з'явилася Ірина Костюк,
і їй явно було що обговорити з Олександрою Лозинською
Глава Держкіно Марина Кудерчук, схоже, вирішила зробити свою присутність на старті зйомок українського кіно такою самою традицією, як і розбиття тарілки
І її можна зрозуміти: як тут утримаєшся, коли є шанс потиснути руку Левицькому?
СЕО FILM.UA Group Вікторія Ярмощук теж зазирнула на вогник
Юрій та Микола на відміну від інших чоловіків на майданчику доволі швидко зорієнтувались: коли ще трапиться нагода сфотографуватись у такому квітнику?
Розкрию ще одну деталь сюжету майбутнього фільму: Катерини Кузнецової та Томаша Собчака - виконавців головних ролей у другій частині - тут не буде. Тому, коли справа дійшла до акторських фотосесій з іще цілою тарілкою, до бою стали три пари:
Джиммі Воха-Воха та Поліна Василина, що зіграли винуватців торжества в першій частині,
В'ячеслав Хостікоєв і Катерина Файн, на яких це лише чекає,
і «бувале» подружжя Назар Задніпровський та Леся Самаєва, котрі щосили прагнули титулу найдинамічнішого тандему. Здається, в них вийшло
А потім прийшов Любомир і зробив головне
На друзки!
Коли з ритуалом було покінчено, я нарешті взялася до найцікавішого - докладних, але ласкавих допитів режисера та продюсера. Першим до моїх рук потрапив Любомир Левицький, тому з нього й почнемо:
- Любомире, розкажіть, як ви опинились у цьому проекті?
- Я отримав неочікуваний дзвінок від Юри Горбунова, продюсера фільму, і він одразу прямо запропонував мені взяти участь у проекті як режисер (сміється).
- Тобто конфлікту графіків у вас не виникло?
- Абсолютно ні - я б і не погодився, якби він був. Та й, власне, чому б ні? В мене завжди є бажання зробити щось хороше для країни, і фільм комедійного жанру - саме така річ. До того ж мені особисто цей жанр близький, а найголовнішим фактором, що мене остаточно переконав, став сценарій фільму. Найперше, що я спитав у Горбунова, коли він мені телефонував: про що буде кіно?
- До того моменту ви вже подивились дві попередні частини?
- Так, тому питання й виникло: сиквел може бути схожим на перший фільм, а от третій частині завжди потрібно чимось відрізнятися. Інакше вона просто не спрацює. Підозрюю, що в Юри та студії FILM.UA було таке саме бачення, адже, коли я сказав, що маю власний візуальний стиль, власні підходи і не знаю, чи підійдуть вони продюсерам, він відповів, що саме цього очікують від режисера. Тож тепер моїм завданням є зберегти атмосферу маленького містечка, де мешкають герої, характери персонажів і все те, що вже було побудоване у перших двох частинах. Але звісно, я робитиму це по-своєму, з трошки іншою стилістикою. Мабуть, так навіть на краще: третя частина має чимось дивувати глядача.
- Коли ви долучилися до проекту, сценарій уже був готовий. Напевно, вам захотілось щось у ньому змінити - чи не викликало це авторського конфлікту?
- За два роки в Лос-Анджелесі, спілкуючись із досвідченими продюсерами й авторами, я на все життя запам'ятав одну дуже просту річ: є твої власні авторські проекти, а є студійні. Наприклад, візьмемо Гая Річі, який спершу зняв «Аладдіна» для Disney - його там узагалі не видно, в жодному кадрі. А потім цей самий режисер знімає «Джентльменів» - стовідсотково авторський проект. Тобто Disney запросила його з певною метою: зробити стрічку в традиціях студії, але з баченням Річі. Так само буде і зі «Скаженим весіллям 3», традиції ми збережемо. Власне, я підтримую такі підходи, оскільки сам є продюсером на своїх проектах: розумію, на яку аудиторію має працювати ця стрічка, а також те, що не можу прийти на третю частину і зробити з неї абсолютно нове кіно.
- Але ж щось своє ви у стрічку привносите?
- Звісно. Це прослідковуватиметься на рівні мізансцен, стилістики й деталізації. Та все ж найголовніше - зберегти світ, що був побудований до мене.
- Ви називаєте комедію близьким жанром, а в мене склалося враження, що хорор вам значно ближчий...
- Не зовсім так, просто я починав саме з хорорів - це хороший жанр для старту кар'єри. Ба більше, хорор у чистому вигляді мене давно не цікавить: більше люблю трилери та містику, а ще більше - міксувати їх із комедією. До того ж на локальних ринках я замінюю фантастику містикою, оскільки, по-перше, це дешевше, а по-друге, наші люди люблять цей жанр. У разі ж зі «Скаженим весіллям» я маю попрацювати з pure comedy, де також потрібно витримати певну ліричну лінію. Тут найголовніше - правильно збалансувати та не зайти у драму, яку так полюбляють наші актори (сміється).
- Розкажіть трохи про «Капітана Україну» - ви згадали, що проект на паузі, але водночас ви подали його на Чотирнадцятий конкурс Держкіно.
- Проект не те щоб на паузі, просто в нього дуже довгий підготовчий період. Це досить масштабне кіно, етап девеломпенту та написання сценарію в мене розпочався два роки тому. Лише зараз, буквально півтора-два місяці тому, я завершив роботу над першим драфтом. Утім, у мене повністю сформована команда, з якою ми готуємо різні складні механізми, що будуть задіяні у зйомках. Адже ви розумієте: створити якісну стрічку можна дорого і швидко, а можна дешевше, але повільніше - саме зараз на карантині в нас є час (сміється). Тож ми опікуємось інженерією, котрої в Україні просто немає - це різні девайси й обладнання, необхідні для рівня екшену, який я хочу зробити. Треба або завозити з-за кордону, або створювати самим. Ми - створюємо (посміхається). Також подались на конкурс Держкіно, а підготовчий період плануємо розпочати наприкинці осені.
- Акторів уже знайшли чи кастинг лише планується?
- Ні, спочатку плануємо онлайн-кастинг, на якому оберемо кандидатів для проб. Це буде механізм селфтейпів: ми робимо вебсайт фільму, де можна завантажити характер і сцену, відзняти ролик і надіслати нам заявку. Вони публікуватимуться в моєму блозі «Капітан Україна» - таким чином отримаємо канал комунікації з потенційними акторами. Потрібно буде лише поставити галочку на згоді обробляти та публікувати дані.
- А що з вашими голлівудськими проектами Black Friday та «Скелет у шафі»? На яких вони етапах?
- Black Friday завис іще на етапі сценарію: і нас було три скрипти, які мені особисто не сподобались. Позаяк сюжет зав'язаний на популярному тоді, але сьогодні вже забутому челенджі, тема поступово втратила актуальність, і проект вирішили відкласти. Потім ми написали сценарій за моєю ідеєю «Скелет у шафі» - це історія про дуже класних хакерів. Її сценаристом став один з авторів «Великої маленької брехні» Девід Рензіл, а доктором - Андре Немец. Ми вже мали стартувати, мали гроші, але сталось те, що сталось. Проект на паузі до наступного року - аж за «Капітаном», бо у США до кінця року нічого не працюватиме. Тому, власне, у мене й вивільнився час.
Потім прийшла черга Юрія Горбунова:
- Юрію, чому у третій частині франшизи змінився режисер?
- Є різні передбачувані та непередбачувані події, є карантин - ми виходимо з тих умов, які з'являються в житті. Ми змінили багато людей: оператора, режисера, виконавчого продюсера. Настає мить, коли треба з чимось прощатися: має з'являтись свіжий погляд, нова розшифровка цієї історії. Адже ви знаєте - автори пишуть, а режисери мають своє бачення того, що вони написали. Оскільки це вже третя частина, глядачів треба дивувати не тільки сценарними ходами і новими артистами, але й іншою режисурою. Тому в нас новий режисер, нова група та новий оператор.
- Про групу розкажіть докладніше. Я бачила на майданчику Олександру Лозинську…
- Так, вона виконавчий.
- Її продакшен «Роги і Копита» також долучився до виробництва стрічки?
- Виконавчий продюсер має свою команду, і, власне, ця команда - продакшен Саші Лозинської. Виробництвом, як і раніше, опікуються дві студії - «Прототип Продакшн» і FILM.UA.
- А сценаристи не змінились?
- Ні, ними, як і у перших двох частинах, лишаються Микола Куцик та Олексій Приходько.
- Карантин якось уплинув на графік виробництва?
- Ні, ми так усе і планували: почати знімати влітку, адже зараз прогнозованіша погода, а в нас багато зйомок на натурі. На щастя, карантин став частковим, і ми змогли втілити плани в життя.
- У заявці на конкурс Держкіно вказано, що ви плануєте вкластися у 22 зміни - це досить швидко.
- У нас і минулого року були приблизно такі самі терміни. Там, здається, вийшло на дві зміни більше, але стались трабли з погодою: ми не змогли зняти у заплановані строки сцени весілля, бо першого дня був страшний вітер, а наступного - стіною стояв дощ. Тоді ми зсунулися, та, у принципі, 22 змін достатньо - якщо й будуть збільшення, то лише через погоду.
- Проект «Скаженого весілля 3» подали на конкурс Держкіно, запланований обсяг держфінансування - майже 8 млн грн. Чи є запасний план у разі, якщо цих коштів не буде?
- Ми, щиро кажучи, взагалі не розглядаємо ситуації, що нам не дадуть держфінансування. Ми перші, хто повернув гроші з відсотками, перші, хто зібрав таку касу - другий фільм це підтвердив, і третій має лише покращити результати. Якщо вже нам відмовляти, то кому тоді давати (сміється)?
- Ще трішки про бюджет. У попередніх частинах активно використовувався продакт-плейсмент - цього разу буде так само? Можливо, з'явились нові партнери?
- Так, ми знову попрацюємо з партнерами, як із новими, так і зі старими. Передусім це «Розетка», яку я залюбки виділяю, адже вони перші, хто повірив у нас у першому фільмі, підтримав у другому, і тепер - у третьому. Це на 100% наші партнери. Окремо також пишаюся, що весь продакт у нас вітчизняний: вітчизняні виробники, вітчизняний фільм, вітчизняні глядачі - повністю український продукт. У нас немає інвестиції з-за кордону - ми самі на себе розраховуємо й самі частково фінансуємо, іноді - з власної кишені.
- Чого ви очікуєте від Любомира в плані режисури - грубо кажучи, за які якості його покликали у проект?
- По-перше, Любомир - режисер, котрий вчився в Америці, по-друге - він знімав багато реклами. Ті шматочки, що я вже бачив, - надзвичайно крута історія, що не лише веде оповідь, а й дає такі кадри, які вражатимуть із погляду режисури. Вони, з одного боку, рекламні, а з іншого - кіношні. Це додає нашому фільмові екшену та певного драйву, котрий має бути у сучасних стрічках. Нам же треба конкурувати із «Зоряними війнами», з Джеймсом Бондом (сміється) - і минулий фільм показав, що в нас це виходить.
- До речі, прем'єру плануєте традиційно на грудень?
- Поки що не плануємо нічого конкретного, а лише розглядаємо варіанти - ніхто наразі не розуміє, як розвиватиметься карантинна історія. Хотілося б дочекатись, коли люди зрозуміють, що можуть вільно піти в кіно, - тоді наша стрічка стане їм у пригоді. Дуже багато глядачів чекають продовження фільму, пишуть, коментують, тож робитимемо все можливе, аби їх не розчарувати.
- Не розглядаєте про всяк випадок можливості одразу виходити онлайн?
- Одне з наших завдань окрім естетичного задоволення - це бізнес, тому ні. В Україні цей сегмент приносить якийсь прибуток, але з кінотеатральним прокатом його не порівняти. Звісно, згодом ми викладемо фільм на платформах, проте щодо прем'єри в онлайні я дуже сумніваюся.
- Ви напевно стежите за міжнародними успіхами франшизи - чи змінився попит на неї після виходу другої частини «Скаженого весілля»?
- Наразі вся міжнародна спільнота завмерла через карантин, тож сказати, що за нами бігають, не можна (сміється). Але от зараз у країнах Балтії повернули у прокат їхню версію «Скаженого весілля», вона знов збирає, а це свідчить про перспективи того, що ми робимо.
- Другої частини ще ніхто не знімає?
- Ні, та цьому, власне, й завадив карантин.
Тож, мабуть, сьогодні поставимо крапку, аби як слід переварити отриману інформацію. Не знаю, як ви, а я з нетерпінням чекаю можливості побачити «Скажене весiлля 3» на великому екрані.
Головне, аби до того часу кінотеатри не лишалися такими само порожніми, як це симпатичне, але самотнє крісло