2013 року, коли ОМКФ вперше проводив свій Зимовий кіноринок, українському кіно на ньому була відведена єдина секція - круглий стіл та презентація проектів, підтриманих Держкіно. А більше й не було потрібно, адже вітчизняний фільм у наших кінотеатрах тоді був рідкісним звіром: прокату (причому не обов'язково широкого) того року дісталися лише вісім національних стрічок - демонстратори відмовлялись працювати з українським продуктом, а в Управлінні держрегулювання та реалізації кінопроектів Держкіно всерйоз подумували про створення спеціального дистрибутора, який займатиметься прокатом українських проектів.
Відтоді змінилось майже все, і кількість презентацій вітчизняних фільмів у межах Зимового кіноринку - наочний тому приклад. Охопити все в рамах одного репортажу неможливо, тому редакція MBR готує для вас серію матеріалів із заходу. А почнемо ми з «мейджора» - презентації FILM.UA Group «СКАЖЕНІ КОМЕДІЇ та інші плани на 2020», що відкривала кіноринок.
З новими проектами компанії присутніх традиційно знайомила PR- та маркетинг-директор FILM.UA Group Поліна Толмачова, а допомогала їй цього разу заступник директора FILM.UA Distribution, продюсер Надія Коротушка.
Толмачова запропонувала почати низку зимових свят із першого ж дня Кіноринку та зробити це у форматі ворожіння: що є, що буде і чим серце заспокоїти найближчими місяцями нового року
З того, «що було», почали з першого слайда. За півроку компанія випускала по прем'єрі на місяць, як і обіцяла на минулому кіноринку
І 2020 року темп знижувати не планують
У січні FILM.UA представить фільм «Віддана» (дистрибутор - «Вольга Україна»). Наприкінці лютого на екрани вийде драма режисера Тимура Ященка «Черкаси» (спільними зусиллями FILM.UA Distribution та MMD UA). У березні презентують фільм Сергія Чеботаренка «Пульс». День вчителя відзначать прем'єрою комедії «Мій тато - вчителька», а ближче до зимових свят засяють «Зірки за обміном».
Перед тим як перейти до деталей майбутніх прем'єр, представили цифри щодо попередніх. Якщо говорити про найкасовіші вікенди, то 2018 року такий був у мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (8-11 березня, 36 млн грн та 492 тис. глядачів), а 2019-го - у фільму «Захар Беркут» (31 жовтня - 3 листопада, 35 млн грн та 442 тис. глядачів).
За минулі півтора року три стрічки FILM.UA Group стали доларовими мільйонниками: вже згадана 3D-анімація «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» зібрала $1,374 млн, комедія «Скажене весілля» - $1,942 млн, драма «Захар Беркут» - $1,418 млн.
У компанії зібрали дані про бокс-офіс українських фільмів за 2017-2018 роки та зазначають, що частка проектів FILM.UA Group у них із 25% 2017-го зросла до 45% 2018-го. Дані поточного року наразі не оголошують, бо планується ще один великий реліз - 25 грудня на екрани виходить «Скажене весілля 2». Природно, очікують, що показники за 2019-й будуть іще вищі.
Неллі Бондаренко з компанії ММD UA теж вражена цими результатами
Від цифр перейшли до презентації майбутніх релізів і почали з найближчого - «Скажене весілля 2».
Презентувати комедію вийшла її команда на чолі з продюсером Юрієм Горбуновим. Він розповів, яким складним завданням для творців було придумати, чим іще здивувати українців та кого обрати новим зятем-кошмаром для Василя Середюка. Для цього навіть провели невелике дослідження - рейтинг нетерпимості типового батька сімейства. Ну і, звісно, учасникам Кіноринку розкрили загадкову особистість зятя. Але я, як і раніше, впевнено можу заявити лише те, що зятя зіграв актор. Підозрюю, інтрига, який саме, протримається до самої прем'єри.
Звертаючись до кінодемонстраторів, Юрій Горбунов попросив розписати третій та четвертий тижні прокату комедії так, аби глядачі мали можливість потрапити на неї і після свят. Продюсер пообіцяв: це буде зручно, а головне, вигідно і глядачам, і кінотеатрам.
Кілька слів встигли сказати й актори. Юрій Горбунов зауважив, що їхні особисті історії часом переплітаються із сюжетом. Наприклад, в Арама Арзуманяна (зять сусіда Ашот) нещодавно народилась іще одна дитина, і події стрічки ніби перейшли в його життя.
З важливим запитанням продюсер звернувся до сценариста Миколи Куцика: чи є можливість розвинути історію для нових фільмів? Адже зяті колись закінчаться. На це Микола відповів, що світ вигаданої ними Яблунівки широкий та різноманітний, а тому сюжетів вистачить і на продовження, і на спін-офф, і навіть на серіал. Загалом, як кажуть в Одесі, будь-який каприз за ваші гроші.
На цій оптимістичній ноті перейшли до наступної комедії - «Мій тато - вчителька» спільного виробництва Dizel Studio та FILM.UA Group.
Майбутню стрічку представляв її продюсер Олексій Бланар. Він одразу зазначив, що, хоча комедія і стоїть у прокаті навпроти нового голлівудського «Венома», цієї конкуренції творці не бояться. Як приклад він згадав перше «Скажене весілля», котре свого часу успішно протистояло першому «Веному».
Комедія «Мій тато - вчителька» стане першим повнометражним фільмом «Дизелів». Піти на такий ризикований крок компанію переконали у FILM.UA. Серед цілей створення проекту продюсер виокремив дві - принести задоволення глядачам і заробити грошей. У тому, що обох удасться досягти, Олексій Бланар цілком переконаний - за його словами, «Дизель Шоу» щороку збирає понад 100 тис. глядачів на своїх концертах. І вхідний квиток на ці концерти значно дорожчий за квиток до кіно.
Промотувати проект команда «Дизелів» буде, зокрема, на своїх концертах. І сумніватись в успішності такої стратегії, знаючи історію «DZIDZIO Контрабас», немає підстав.
Для тих, хто пропустив презентацію комедії на пітчингу Держкіно, нагадаю сюжет. Історія розгортається навколо головного героя Єгора Карпенка (Єгор Крутоголов). Через певні обставини він потрапляє до в'язниці на п'ять років, а за цей час його дружина Оксана вирішує знайти себе в інших стосунках і виходить заміж за бізнесмена. Син Єгора живе в елітному котеджному містечку, куди йому не пробратися. Аби побачитись із хлопчиком, головному герою доводиться підмінити вчительку в його школі. Шоу з перевдяганням та гримом в Єгора непогано виходить, і невдовзі йому вдається не лише зблизитись із власною дитиною, а й урятувати їй життя.
Говорячи про фільм, Бланар заявив, що знає - ідея не нова. Сюжет часто використовували в голлівудських стрічках на кшталт «Місіс Даутфайр» або «Тутсі». Але творці комедії хочуть зробити з цього вже класичного сюжету саме українське кіно.
Нагадаю, комедія «Мій тато - вчителька» виходить на екрани 1 жовтня 2020 року.
Ще один презентований проект - комедія про обмін тілами «Зірки за обміном» режисера Олексія Даруги. Представляти його вийшов продюсер Єгор Олесов. Він зізнався, що після сильних драматичних історій - «Захар Беркут» та «Ціна правди» - вирішив попрацювати з комедійним жанром. Єгор сподівається, що наступний рік буде позитивніший, і приклад тому - проект «Зірки за обміном». У класичній комедії про обмін тілами головні ролі зіграють дві зірки української сцени: Михайло Хома, він же DZIDZIO, й Оля Полякова.
За сюжетом непримиренні суперники на сцені - зірки шоу-бізнесу Поля Молякова та Фома Михайлівський - борються за звання артиста року, і, коли перемагає Фома, Молякова проклинає його фразою «На його місці мала бути я». Ну, знаєте, як кажуть, нап'єшся - будеш. У підсумку зірки міняються тілами та сходять зі своїх звичних, але помилкових орбіт, допомагаючи одне одному налагодити особисте життя.
За словами Олесова, попри численні реалізації цієї ідеї у світі, в українському кіно такої теми ще не порушували. І коли він дивиться на бокс-офіси голлівудських «попередників» - його все влаштовує!
Зйомки фільму розпочнуться наступного року. Про точну дату релізу наразі не йдеться, але вдалим часом для прокату Єгор вважає дату, ближчу до зимових свят. Бо історія святкова та новорічна.
Сподіватимемось, саме так - драйвово й успішно - складеться наступний рік не лише для проектів FILM.UA Group та української кіноіндустрії загалом, а й кожного глядача особисто. А я нагадую, що попереду - ціла серія матеріалів із Зимового кіноринку: і про стрічки, які отримали потужну підтримку держави, і про фестивальне кіно, і про програму Work in progress, і про проблеми кінотеатрів, і про технічні новинки. Загалом, не перемикайтеся.