Осінь традиційно приходить із купою цікавих серіальних прем'єр і повернень. Спочатку – про останні. Отже, 1 вересня з'явиться фінальний сезон анімаційного гумористичного серіалу Netflix «Розчарування» про «атипову» принцесу на ім'я Бін. І цього самого дня Prime Video розпочне показ другого сезону амбітного фентезі-проекту «Колесо часу». 6 вересня на Disney Plus вийде другий сезон серіалу «Я є Ґрут», анімаційного спінофу «Вартових галактики», а 7-го на Paramount+ – четвертий сезон комедійної анімації «Зоряний шлях: Нижні палуби». 13 вересня Apple TV Plus запрем'єрить третій сезон «Ранкового шоу», а 20 вересня на FX вийде дванадцятий сезон «Американської історії жахів». Закриває парад вересневих серіальних повернень «Сексуальне виховання», чий четвертий – він же фінальний – сезон з'явиться на Netflix 21-го числа. А тепер перейдімо до прем'єр.
«Миле дитя» / Dear Child
Цей німецький Netflix original – екранізація однойменного бестселера Ромі Хаусманн, напруженого трилера про кіднепінг. Історія починається з того, що на місці автотрощі знаходять непритомну жінку та маленьку дівчинку. Дитина поводиться трохи дивно, але з її розповідей стає зрозуміло, що вони з мамою та братом жили як в'язні в будинку якогось чоловіка, не маючи жодних контактів із зовнішнім світом. А згодом виникає підозра, що мама дівчинки – це жертва викрадення дитини, котре відбулося ще 13 років тому. Та коли здається, що всі жахи для цієї родини лишилися позаду, то це лише здається…
Де й коли: 7 вересня, Netflix.
«Обміна» / The Changeling
Ще один мінісеріал про дивну дитину – але тепер не трилер, а мікс жахів і містики, який, певно, стане справжнім жахіттям для тих, хто адаптуватиме назву українською. «Обміна», «відміна», «обмінник», «відмінник», «обмінча», «відмінчук» і ще безліч похідних варіантів – так називають надприродну істоту, залишену нечистю батькам замість викраденого малюка. І саме про таку істоту розповідає цей серіал, що ґрунтується на однойменному бестселері Віктора ЛаВаля. Ця страшна казка для дорослих торкається складних питань батьківства та змін стосунків між чоловіком і дружиною після появи дитини. За її втілення на екрані відповідає потужна команда на чолі з оскарівським номінантом Лакітом Стенфілдом («Атланта», «Іуда і чорний месія»), який є і виконавчим продюсером, і виконавцем головної чоловічої ролі. А компанію йому склала сценаристка, шоуранерка та виконавча продюсерка Келлі Марсел («Круелла», «Веном»).
Де й коли: 8 вересня, Apple TV Plus.
«Ходячі мерці: Деріл Діксон» / The Walking Dead: Daryl Dixon
Ідея розвести головних героїв «Ходячих мерців» по різних спінофах уже довела свою продуктивність із проектом «Ходячі мерці: Мертве місто» про Меггі та Нігана, котрий зараз має цілком пристойний рейтинг 7,3 на IMDb та аж 81% на Rotten Tomatoes. І новий проект – присвячений одному з улюбленців фанатів «Ходячих» Дерілу Діксону – також має всі шанси на успіх. Однією з фішок серії спінофів є можливість використовувати нові локації. Та якщо Меггі та Ніган дісталися лише Нью-Йорка, то Деріл просунувся значно далі: невідомо як, але йому вдалося переплисти океан та опинитися у Франції. І тут на нього чекає місія цілком у дусі Мандалорця або Джоела з «Останніх із нас»: тобто доправити надважливу дитину до певної точки цілою та неушкодженою.
Де й коли: 10 вересня, АМС.
«Інша чорна дівчина» / The Other Black Girl
На перший погляд може видатися, що це черговий проект про боротьбу темношкірих за свої права в білому корпоративному світі. Утім, не все так просто. Цей серіал – екранізація однойменного дебютного роману Закії Даліли Харріс про залаштунки книговидавничої індустрії. Головна героїня, Нелла Роджерс, є помічницею редактора і єдиною темношкірою працівницею у нью-йоркському видавництві Wagner Books. Та раптом у компанію наймають іншу темношкіру жінку, Хейзел, – і теж на посаду помічниці редактора. Спочатку Нелла радіє та сподівається, що Хейзел стане її союзницею. Але невдовзі вона починає почуватися так, наче її намагаються всіляко вижити з видавництва, – і розуміє, що, найімовірніше, до цього причетна Хейзел. До того ж Нелла починає підозрювати, що і її нова колега, і компанія, на яку вони обидві працюють, мають темне минуле…
Закія Даліла Харріс не випадково обрала темою свого роману саме видавничий бізнес, адже вона добре на ньому знається: майбутня письменниця кілька років пропрацювала асистенткою редактора в Knopf Doubleday, видавництві, що входить до потужного конгломерату Penguin Random House. Харріс сама адаптувала власну книжку для серіалу, а її співавторкою у сценарії першого епізоду стала виконавча продюсерка проекту Рашида Джонс («Офіс», «Парки і зони відпочинку»).
Де й коли: 13 вересня, Hulu.
«Дика місцевість» / Wilderness
Цей британський Amazon original знову ж таки має літературне джерело – однойменний роман авторки детективів Б. Е. Джонс, котра раніше працювала пресофіцеркою британської поліції. У центрі сюжету – британське подружжя, що мешкає в США: Лів (Дженна Коулман, «Доктор Хто») та Вілл (Олівер Джексон-Коен, «Привиди будинку на пагорбі»). Одного разу Вілл зраджує Лів з іншою жінкою, що, м'яко кажучи, дуже псує їхні стосунки та руйнує довіру. Аби все виправити, Вілл пропонує вирушити у подорож американськими національними парками, та навряд чи вояж у дику місцевість можна вважати доброю ідеєю для сімейної терапії, якщо єдине, про що може думати Лів, – це помста…
Де й коли: 15 вересня, Prime Video.
«Континенталь» / The Continental: From the World of John Wick
Дія серіального приквела розгортається в альтернативному Нью-Йорку 1970-х – задовго до подій кінофраншизи «Джон Уік», і тому марно сподіватися побачити тут Кіану Рівза. Та є інша зірка – Мел Гібсон, який зіграв Кормака, управителя нью-йоркського готелю «Континенталь»: одного зі світової мережі аналогічних закладів, що слугують базою та нейтральною територією для найманих убивць. З'явиться в серіалі й персонаж, знайомий за фільмами, – управитель «Континенталю» з кінофраншизи Вінстон Скотт: щоправда, у молодшій версії – Колін Вуделл («Майстри сексу») замість Ієна Макшейна. Щодо сюжету поки мало що відомо, та хіба сюжет – головне у карколомному екшен-всесвіті «Джона Уіка»?
Де й коли: 22 вересня, Peacock та Prime Video.
«Крапополіс» / Krapopolis
Це нова доросла анімація від творця «Ріка і Морті» Дена Хармона, котру ще до прем'єри вже продовжили на другий і третій сезони. Події розгортаються у міфічній Стародавній Греції. В центрі сюжету – дисфункціональна сімейка, що складається з людей, богів, чудовиськ і ще бозна-кого, а проміж чварами роблять вони важливе діло – створюють цивілізацію (у часи, коли ще й слова такого не було): придумати потрібно ледь не все – від концепції штанів до понять агрокультури й імперії.
Де й коли: 24 вересня, Fox.
«Кастлванія: Ноктюрн» / Castlevania: Nocturne
Доросле вампірське аніме «Кастлванія», створене за відеогрою Castlevania III: Dracula’s Curse, тривало чотири сезони та здобуло цілу армію шанувальників. Тож успіх, найімовірніше, чекає і на продовження, створене тією самою анімаційною студією Powerhouse Animation за мотивами ігор Castlevania: Rondo of Blood та Castlevania: Symphony of the Night. Події «Ноктюрну» розгортаються за кілька століть після оригінального серіалу – в часи Французької революції 1792 року. В центрі сюжету – юний Ріхтер Бельмонт, спадкоємець знаменитої родини мисливців на вампірів, що має продовжити фамільну справу.
Де й коли: 28 вересня, Netflix.
«Покоління V» / Gen V
Геть неполіткоректна, кривава та місцями неймовірно смішна сатира на супергеройську тематику «Пацани» дістала перший спіноф – серіал «Покоління V». У нас, звісно, літера V в назві викликає дещо інші асоціації, але насправді жодного підтексту тут немає: адже так званий компонент V зі всесвіту «Пацанів» – це розроблена корпорацією Vought International речовина, що надає звичайним людям супергеройських здібностей. Аби все відбулось як треба, вводити її в організм варто чим раніше: так і з'являються діти та підлітки-мутанти. Власне про них і розповідає спіноф, події якого розгортаються в спеціальній школі для V-дітей. Утім, як і «батьківський» серіал, «Покоління V» має зовсім недитячий рейтинг R і обіцяє приблизно той самий рівень божевілля та антиполіткоректності, що й у «Пацанах».
Де й коли: 29 вересня, Prime Video.
P. S. Хоча це й не серіал, але – телепрем'єра, повз котру пройти аж ніяк не можна. Тож я і не проходитиму й натомість поставлю собі нагадалочку на 18 вересня, коли на Paramount+ вийде документальний проект Шона Пенна про Україну часів повномасштабної війни «Суперсила» (Superpower).
Прем'єра проекту відбулася на цьогорічному Берлінале. Документальний фільм, до створення якого долучився український продакшен 23/32 Films, побудовано на інтерв'ю з президентом Володимиром Зеленським, ветеранами АТО, а також зі звичайними українськими дітьми, вчителями, людьми, що втратили домівки, музикантами та політиками, з мобілізованими бійцями, які проходять військову підготовку тощо. «Суперсила України полягає в силі її лідера, її народу та, зрештою, її серця» – ось такі слова є в описі до трейлера, і додати до них немає чого. Та й не треба.