Наприкінці 2021 року бібліотека найбільшої цифрової медіаплатформи Getty Images, яку в Україні ексклюзивно представляє компанія Global Images Ukraine, налічує понад 415 млн одиниць контенту. І його кількість повсякчасно збільшується: як завдяки репортажним фото й відео від провідних світових агенцій, котрі представлені на платформі Getty та висвітлюють важливі події на всій планеті, так і преміальному креативному контенту, що показує життя у його справжній, автентичній формі. Платформа - немов дзеркало, в якому в усіх деталях відбивається наш світ, котрий повсякчасно змінюється. Яким же він був у році, що минає? Які найважливіші події та теми висвітлювали світові ЗМІ й що за тренди активно впливали на життя людей? Озирнімося назад і згадаймо за допомогою світлин Getty.
Те, що рік має бути не з легких, стало очевидним на самому його початку, коли натовп протестуючих, які підтримали спроби 45-го президента США Дональда Трампа скасувати результат президентських виборів - 2020, пішов на штурм Капітолію. Безумовно, світ бачив страшніші речі, але от за градусом абсурду напівголий мужик у рогатому шоломі, що волає у залі Сенату США, здається, побив рекорди за довгі роки.
Photo by Brent Stirton / Getty Images
Ліворуч: Photo by Win McNamee / Getty Images. Праворуч: Photo by Win McNamee / Getty Images
А коли все вляглось, інавгурація 46-го президента Джо Байдена, що нарешті відбулася, подарувала нам один із головних мемів 2021 року - набурмосеного сенатора Берні Сандерса у величезних рукавицях.
Photo by BRENDAN SMIALOWSKI / AFP via Getty Images
2021-го з поступовим розповсюдженням вакцин від COVID-19 люди потихеньку знову почали подорожувати, хоча цей процес усе ще пов'язаний з безліччю обмежень, і повсякчасна поява нових штамів коронавірусу простішим його не робить.
Photo by Hollie Adams / Getty Images
Тим часом Китай - країна, звідки первісно пішла пандемія, - 2021-го майже впорався з наслідками «корони» і з помпою відсвяткував 100-річчя своєї комуністичної партії. А зараз чимдуж готується до проведення в Пекіні зимової Олімпіади - 2022, яку, щоправда, дипломати деяких країн збираються бойкотувати на знак протесту проти порушення в КНР прав людини.
Photo by Lintao Zhang / Getty Images
Літня Олімпіада в Токіо теж довго була під загрозою зриву: щоправда, не через політику, а все через ту саму «корону». Але на щастя, відбулась. І принесла Україні золоту медаль Жана Беленюка у греко-римській боротьбі.
Photo by Maddie Meyer / Getty Images
Євро-2020, що відбулося на рік пізніше, ніж планувалось, склалося для нас не так успішно. З іншого боку, навіть сам собою вихід до ¼ фіналу - подія історична.
Photo by Robert Ghement - Pool / Getty Images
Коли говорити про спорт не професійний, а «загальноосвітній», то експерти візуальних трендів Getty Images зазначають, що зростання його популярності, яке почалося карантинного 2020-го, тривало і 2021-го. ЗСЖ набирає обертів: здоровим харчуванням і фізичними вправами зайнялися старі й малі. Тренд підтверджує статистика Getty Images: за даними компанії, у році, що минає, кількість запитів на тему «здорове харчування» зросла на 35%, а «втрата ваги» - на 40%.
Ліворуч: Ashley Corbin-Teich / Getty Images. Праворуч: Luis Alvarez / Getty Images
Психічне здоров'я не менше - а судячи зі статистики, то навіть більше! - важливе, ніж фізичне. Так, у Getty наголошують на зростанні популярності контенту, присвяченого психічному здоров'ю, на 156%: водночас зростає як безпосередньо кількість запитів за словами «психічне здоров'я», так і за запитом «цінність співробітників». Проведене медіаплатформою дослідження Visual GPS показало, що найзначніше зрушення в настроях після пандемії полягає в тому, що люди нині більше шанують своє психічне здоров'я: 65% респондентів дослідження вважають, що компанії мають сильніше дбати про душевне благополуччя співробітників.
Photo Westend61 / Getty Images
Такий акцент на психічному здоров'ї закономірний, бо стрес-факторів у році, що минає, на жаль, було чимало.
Photo by Marcos del Mazo / Getty Images
2021-го світ палав… (виверження вулкана Кумбре-В'єха, розташованого на острові Ла Пальма (Канари, Іспанія);
Photo by Cris Toala Olivares / Getty Images
...потопав (літня повінь у Голландії, що стала результатом найсильніших дощів, які мало не змили Західної Європи);
Photo by LEONID SHCHEGLOV / BELTA/AFP via Getty Images
…і зазнавав складної міграційної кризи (мігранти, що застрягли на кордоні Білорусі та Польщі)
Загалом, 2021-й точно міг би бути спокійнішим і добрішим, але був таким, яким вийшов.
І був 2021-го ще один аспект, на якому не можна не наголосити: після майже дворічної перерви на великі екрани повернулися великі прем'єри. «Дюна», «Вічні», «007: Не час помирати» - завдяки цим і низці інших гучних фільмів кінотеатри всього світу згадали нарешті, як це - коли до їхніх залів приходять люди. І хочеться, щоб 2022-го вони цього приємного відчуття не забували, а ми разом із ним ще успішніше адаптувалися до нюансів «нової нормальності», в якій, судячи з усього, жити ще не один рік.
Photo by Pascal Le Segretain / Getty Images
Тімоті Шаламе на червоній доріжці прем'єри «Дюни» на Венеційському кінофестивалі