Прийдешнього понеділка, 19 липня, стартує другий етап (пітчинг) Шістнадцятого конкурсу Держкіно, а Рада з державної підтримки кінематографії вже наближає Сімнадцятий - позавчора члени держоргану провели засідання, на якому визначили список членів експертних комісій нового конкурсу в шести категоріях. Із них і почнемо.
Категорія «Анімаційні повнометражні фільми для широкої глядацької аудиторії»: Аліна Горлова, Олександр Авшаров, Олександр Бєляк, Людмила Ткачикова, Андрій Кокотюха, Олена Голубєва і Віктор Андрієнко. В резерві: Сергій Мельниченко, Анастасія Верлінська та Валентина Тужина.
Категорія «Анімаційні повнометражні авторські фільми»: Людмила Ткачикова, Валентина Тужина, Віктор Андрієнко, Ігор Лоташевський, Аліна Горлова, Олександр Бєляк і Олександр Авшаров. На лаві запасних - Анастасія Верлінська й Андрій Кокотюха.
Категорія «Неігрові фільми»: Анна Соболєвська, Олександр Чубко, Іван Тімшин, Андрій Корнієнко, Олександр Галицький, Валерія Кальченко-Донцова, Станіслав Притула. В резерві: Олександр Омельянов, Дар'я Трегубова й Олеся Анастасьєва.
Категорія «Ігрові повнометражні фільми для дитячої аудиторії»: Денис Тарасов, Тарас Босак, Злата Єфименко, Дмитро Нікітін, Андрій Негрескул, Лариса Гутаревич та Аркадій Непиталюк. У запасі: Іван Тімшин, Валентин Шпаков і Дар'я Трегубова.
Категорія «Ігрові повнометражні фільми для широкої аудиторії»: Андрій Негрескул, Вероніка Крижна, Петро Нікітін, Лариса Руснак, Андрій Корнієнко, Станіслав Притула й Олександр Омельянов. У резерві: Аркадій Непиталюк, Злата Єфименко та Дар'я Трегубова.
Нарешті, конкурсантів у категорії «Ігрові повнометражні авторські фільми» оцінюватимуть Олександр Галицький, Семен Мозговий, Олександр Чубко, Віктор Андрієнко, Станіслав Притула, Іванна Хіцінська та Дар'я Трегубова. В запасі сама лише Валерія Кальченко-Донцова.
Також Рада затвердила членів комісії з фінансово-економічних питань П'ятнадцятого конкурсу. Ними стали Злата Єфименко, Дмитро Дідик, Олеся Виговська та Володимир Яценко.
Переходимо до питань порядку денного.
- Компанія «МКК фільм сервіс» продовжила термін здавання фільму «Адвокат зі Львова» аж до 28 лютого 2023 року. Причини, за словами продюсера, дві: по-перше, сюжет передбачає весняно-літні зйомки, з чим цьогоріч, очевидно, спізнилися; по-друге, у виробництві бере участь польська компанія Inter Media, яка через карантин не встигає зі збиранням коштів, необхідних для фінансування пайової участі.
- ТОВ «Фреш Продакшн Ю Ей» продовжили термін виробництва фільму «Будинок «Слово» до кінця поточного місяця.
- ФОП Дріз Олександр Якович звернувся за продовженням терміну здавання фільму «Їх було 33» до 30 листопада 2021-го, позаяк головні актори не змогли вчасно приєднатися до проекту - прохання задовольнили.
- ТОВ «Ейдетік Пікчерз» дозволили використовувати у фільмі «Подвійний імельман» частину реплік російською мовою (8,3%), що обумовлено сюжетом про визволяння матір'ю сина-атовця з полону.
- Продакшен «Біг Хенд Філмс» збільшив хронометраж стрічки «Українське кіно. Становлення» із 70 до 79 хвилин.
- Термін здавання фільму «Світлячки» (ТОВ «Ю.ЕФ.АЙ.Продакшнз») продовжений до 30 вересня 2021-го.
- Компанія «Віател» збільшила бюджет фільму «Ля Палісіада» коштом продюсера з 11 млн 912 тис. 181 грн до 13 млн 024 тис. 840 грн.
- Термін здавання фільму «Я, Побєда і Берлін» (ТОВ «Стар Медіа Продюсерський Хаб») продовжений до 25 жовтня 2021-го.
- Продакшен «АП ЮЕЙ СТУДІО» скоротив бюджет фільму «Між нами» коштом Держкіно з 11 млн 200 тис. 124 грн до 11 млн 080 тис. 124 грн.
Крім того, компанії «Інсайтмедіа Продюсерський Центр» не вдалося продовжити термін здавання фільму «Незвичайні грецькі похорони в Карпатах» до 2 лютого наступного року - розгляд питання перенесли. За словами Андрія Суярка, постпродакшеном стрічки має опікуватись іноземна компанія, але вона не встигає зі збиранням документів, що може затягнутися на пів року або й більше. Члени Ради засумнівались у реалістичності озвучених термінів, нагадавши, що стандартна практика на збирання документів - до чотирьох місяців.
А от ТОВ «Мун Мен» члени Ради підтримали. По-перше, фільм «Редакція», який отримав грант фонду Eurimages, попросив збільшити загальний бюджет із цих коштів - із 26 млн 649 тис. 134 грн до 31 млн 473 тис. 525 грн 58 коп. По-друге, компанія попросила скоротити бюджет фільму «Рома» із 7 млн 613 тис. 176 грн до 7 млн 234 тис. 819 грн 93 коп.; збільшити його хронометраж із 75 хвилин до 78 хвилин і 47 секунд, а також відкласти здавання до 31 жовтня поточного року. Всі три пункти підтримали.
Тепер про фестивалі:
- Рада ухвалила виділити на організацію «Запорізького кінофестивалю ZIFF 2021», колись організованого Мариною Кудерчук, 898 тыс. 872 грн. Він відбудеться із 17 по 19 вересня 2021-го;
- фестивалю кінооператорського мистецтва «КІНОКО», що запланований з 1 по 5 жовтня, виділять 483 тис. грн;
- фестиваль неігрових фільмів «Зарваниця» від ТОВ «Сучасне Українське Кіно», який тривав із 10 по 14 липня, отримав 100 тис. грн постфактум.
- команда «Вавилон 13 Продакшн» отримала 100 тис. грн на організацію показів документального фільму War_note, що відбудуться 24 серпня;
- 10-й ювілейний Всеукраїнський екологічний фестиваль документального кіно «ПолтаваДок» (3-5 вересня) отримав 100 тис. грн;
- фестиваль «Відкрита ніч» (7-8 серпня), який цьогоріч відбудеться вже удвадцятьчетверте, Рада підтримала на 634 730 грн.
А от розгляд питання міжнародного фестивалю «Київський тиждень критики» вирішили перенести, позаяк сторони не зійшлися в ціні. Денис Іванов просив на його проведення 1 млн 225 тис. 948 грн, а Рада готова дати лише 600 тис., чого, за словами Іванова, для заходу такого рівня вкрай мало.
Також перенесли розгляд питання фінансування ІІ Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» - членам Ради не сподобалось, що розмір запитуваної підтримки збільшився вчетверо проти першого фестивалю.
Нарешті, фільму «Папині кросівки» виділили 20 тис. 612 грн на участь у короткометражному конкурсі Pardi di Domani Міжнародного кінофестивалю в Локарно.
До категорії «Інше» увійшли три питання:
- термін здавання фільму «Україна за кадром» (Bosonfilm) продовжили на три місяці, позаяк заплановані зйомки на режимних об'єктах і в закритій зоні (зокрема, Прип'яті) не вдалося провести через карантин;
- команда фільму «Людина волі» (ТОВ «Скрін Медіа Юкрейн») погодила збільшення хронометражу із 72 до 75 хвилин і дозволено внести репліки іноземною мовою до 10%;
- ТОВ «Солар Медіа Інтертейнмент» збільшило хронометраж фільму «Егрегор» зі 110 хвилин до 113 хвилин 18 сек. та затвердило внесення реплік іноземною мовою до 10% від загальної тривалості.
З нетерпінням чекаю наступного засідання - є ймовірність, що на ньому розіграється справжня виробнича драма.