Чи полюбляєте ви квізи, ребуси й інші вправи для мозку так, як полюбляю їх я? Певна, якщо так, то ви теж скучили за інтелектуальними шоу на українському ТБ. І першою розв'язувати нашу проблему взялася студія Олени Антонової у StarLightMedia - вже навесні наступного року «Новий канал» випустить в ефір інтелектуально-розважальний проект «Де логіка?», оригінал якого (розроблений Comedy Club Production) кілька років успішно йде на каналі ТНТ.
Лише за п'ять днів команді під керівництвом Максима Пастухова та шеф-редактора Анастасії Кутузової вдалося відзняти 15 програм, у кожній з яких узяли участь чотири зірки. Можете уявити, чого зазнали старменеджери, коли зірки одна за одною повідомляли про відхід на самоізоляцію через коронавірус?
Але про це пізніше. А наразі кваплюся показати вам ексклюзивні кадри зі зйомок шоу та розповісти перші подробиці.
Акцент в українській версії вирішили зробити на перевіреному часом (і проектом «Хто зверху?») гендерному протистоянні: жіноча команда змагається з чоловічою, аби з'ясувати, яка логіка все ж таки сильніша - чоловіча чи жіноча. Глядачів в українському варіанті немає. Гадаю, за часів пандемії не варто пояснювати чому
Ну й не варто пояснювати, хто з веденням і модерацією такого шоу впорався би найкраще
Політика політикою, а цікаві шоу Сергія Притулу все ще приваблюють не менше
У декораціях, як і в оригінальному шоу, переважає червоний колір. Проте додали до цієї гами й фірмовий «новоканальський» - яскраво-зелений
Головна нагорода в шоу точно така сама, як і в оригіналі
Схоже, з настроєм в учасників усе гаразд - одразу видно, що шоу не лише інтелектуальне, а й розважальне
Ні-ні, не подумайте. Притула хоч і чоловік, але своїм не підсуджував, до останнього намагався тримати нейтралітет
Та підказки, звісно, давав, бо деякі завдання справді збентежують. Ну от ви би здогадалися відразу, що спільного між бібліотекою, риболовлею й іспитом? А між руками, осінню та дитиною?
Навіть таким ерудитам, як Валерій Ославський і Григорій Решетник, часом бувало нелегко
Особливо коли проти них - одразу дві Надії
Олександр Педан і Юрій Горбунов грали проти Маші Єфросиніної та Олі Полякової
«Якби зараз сюди хтось кинув гранату, то каналам потім довелося б дуже багато кастингів проводити», - пожартував Сергій Притула, підкреслюючи, скільки метрів телебачення зібралось у студії
Гра проводиться у п'ять раундів. У першому учасники намагаються зрозуміти, що об'єднує три картинки; у другому - шукають зайву або, навпаки, вказують на відсутню деталь на знімках; у третьому з'ясовують, що буде, коли поєднати предмети чи людей на картинці (або ж коли їх прибрати); в четвертому вгадують, який фільм, серіал чи мультфільм зашифрований у відео, створеному мультиплікаторами; й у фіналі намагаються на картинці відшукати максимум зашифрованих предметів (і не лише), об'єднаних однією темою - наприклад, столові прибори.
Ще більше подробиць мені розповів керівник проекту Максим Пастухов.
- Скільки часу пішло на розроблення проекту? Я чула, майже рік.
- Так, у шоу був довгий шлях. Спершу наша команда запропонувала його СТБ, їм сподобалася ідея, і ми навіть трохи видозмінили шоу, аби воно пасувало до аудиторії каналу. Тобто намагались розробити дещо інші конкурси, зрозуміліші глядачеві СТБ. Але поки ми розробляли, СТБ опікувався іншими проектами. У результаті нас підхопив «Новий канал» - попросив у СТБ це шоу, бо воно ідеально пасує до його аудиторії. Через деякий час нам дали добро на розроблення, ми почали знімати пілот.
- Я так розумію, команда розробляла «Де логіка?» паралельно з іншими проектами? Адже «Хто зверху?» та «Діти проти зірок» ніхто не відміняв.
- Так. На етапі розроблення я покликав Анастасію Кутузову, редактора та сценариста проектів «Хто зверху?», «Шалена зірка», «Діти проти зірок», запропонував їй посаду шеф-редактора. Ми зустрілися з нею і режисером Світланою Берінцевою саме після зупинки зйомок «Хто зверху?» через карантин. Написали ТО, зробили верстку. Зустрічались справді вечорами, на обідах, придумували конкурси. Загалом, менш ніж через пів року почали знімати.
На майданчику все строго, без масок можна перебувати лише учасникам і ведучому. Ну й на хвильку - спеціально для фото - дозволили зняти
- Ви придбали російський формат «Де логіка?», який показує ТНТ?
- Так, це справді адаптація «Де логіка?», але канал ще веде переговори з творцями формату про купівлю. Наразі це вся інформація, що в мене є, може, пізніше зможу розповісти більше. Та одне скажу точно: весь контент, усі конкурси - нашого виробництва.
- Чому ви вирішили, що саме цей формат «впишеться» в сітку «Нового каналу»? Видається, зараз це єдине саме інтелектуально-розважальне шоу.
- Цей проект же не лише інтелектуальний. У ньому триває вічна гендерна битва, у цьому разі - чоловічої логіки проти жіночої! Ще й з домішкою гумору, як завжди на «Новому». Ми давно хотіли робити проект саме такого жанру. Цьогоріч канал трохи поміняв ядро аудиторії - орієнтується на дорослішу, 25-35. Мені видається, саме «Де логіка?» з цим прекрасно впорається.
- Поговорімо про ведучого. Знову новий проект, знову - Сергій Притула. А когось іншого кастингували? З огляду на те, що він іще й у мери йшов.
- Так, кастинг був, Сергія ми спершу взагалі не розглядали.
- До речі, а принципово було, чоловік це чи жінка?
- Узагалі ні, ми пробували на цю посаду всіх. Одним із головних претендентів була дівчина.
- Та взяли Притулу.
- Ти знаєш, ведучий цього проекту має володіти певним набором якостей. У жодного іншого ми їх не побачили в такому обсязі. Він чудово підходить зі своїм інтелектом, ерудицією, вмінням тримати інтригу, про харизму я взагалі мовчу. Тож ми з каналом ухвалили рішення, що вестиме він. До речі, Сергій принципово не дивився жодних референсів, аби вести це шоу по-своєму.
- А якби він став мером Києва?
- Так, він нас попереджав, що за такого результату не зможе. І ми схрестили пальці (сміється). Ми, звісно, підтримували його як колегу, але й чекали, коли все це завершиться та він до нас повернеться ведучим (сміється). Нам пощастило більше, ніж Сергієвим виборцям. Загалом, після виборів він повернувся до нас і зайшов у робочий процес.
- Коли говорити про формат шоу, то якою мірою відходили від оригіналу?
- Ну от, наприклад, ми шукали, як додати до графіки фірмової душевності «Нового каналу». В усіх же він асоціюється з яскраво-зеленим кольором, і хотілося його привнести. Він складно поєднується з іншими кольорами, але, мені здається, в нас вийшло. Якщо говорити про конкурси, то це звичайні квізи, нічого надприродного в них немає, вони вже давно винайдені та продаються у вигляді тих самих настільних ігор. Ми створювали фокус-групи з наших знайомих, показували їм, що придумали, й відбирали для програми найкраще. Всього ж не вмістиш, хронометраж - 45 хвилин.
За тиждень до зйомок у нас почалися читки із Сергієм, і він запропонував поміняти конкурси місцями: той іспит, який зараз стоїть у фіналі, насправді мав стояти на початку. Але нам здалось, що ним саме буде круто завершити програму.
- Відчувався якийсь брак зірок через те, що шоу інтелектуальне? Якийсь тест на рівень ерудиції їм робили?
- Щиро кажучи, проблема була взагалі не в цьому, а в коронавірусі. В нас постійно «злітали» учасники, бо в них підтверджувався ковід. Наші старменеджери, звісно, герої, іноді ввечері їм доводилось шукати учасника на завтрашній ранок. Так було з Валерієм Ославським, наприклад: увечері домовилися, вранці він уже вилітав з Одеси й відразу після зйомки знову їхав до аеропорту.
- Якою мірою складне шоу у виробництві? Все ж таки немає реквізиту, великих декорацій.
- От через цей мінімалізм було якраз нелегко. З екранами дуже довго мучилися. Коли так мало декорацій, кожен прокол дуже добре видно. Бувало, одну деталь по 4 рази переробляли.
- А наскільки дорожче чи дешевше за тих самих «Дітей проти зірок»?
- Хоч екрани на «Де логіка?» й дорогі, «Діти проти зірок» нам обійшлися все ж таки дорожче, звісно. Знову ж таки тут акцент був не на видовищності, цьому шоу не потрібні масштабні декорації.
- А сам формат дорожчий чи дешевший?
- Як я знаю, теж дешевший.
- То як це - знімати в епоху коронавірусу?
- Легше насправді, бо без глядачів. Але ми історії з масовкою й не розглядали, хоч учасникам її і бракує. Натомість відсутність зайвих людей зменшила ризики: якби хтось зі співробітників захворів, нам би довелося зупинити зйомки. А так - майже двадцять осіб на майданчику, безпечна відстань, менша загроза заразитись.
- Шоу готується на весну?
- Так, починаючи від березня покажемо 15 епізодів.
Що ж, до весни лишилося майже нічого. Тому просто тішусь за команду, яка встигла відзняти проект в умовах карантинних обмежень, і з нетерпінням чекаю результату на екранах. А наразі - завданнячко вам.
Знайдіть на картинці 21 зашифрований десерт.