П'ятий тиждень карантину - справи вже перероблені, думки обдумані, а песики вигуляні. Тож недивно, що багато хто з вас втомився від домашнього ув'язнення: я й сама вечорами фантазую, як одного дня, коли все закінчиться, погуляю одразу в усіх парках і сходжу на всі кінопрем'єри. Та це буде потім, а наразі єдиним безпечним вікном у світ лишаються екрани гаджетів - причому не лише для українців.
Тиждень тому я вам розповідала, яке життя-буття на карантинні в українських зірок: хтось читає дітям казки, хтось опановує YouTube, хтось вчиться куховарити. Однак під замком опинились не тільки вони: останні декілька тижнів ув'язнений - причому цілком добровільно - весь Голлівуд. І якщо катування домашнім вогнищем виявилось болісним для звичайних людей, то уявіть, як воно селебриті, адже для них публічність і регулярне спілкування - невід'ємна частина професії. На щастя, творчі особистості на те й творчі, аби майстерно уникати нудьги. Тому актори, режисери та продюсери всіляко розважають в онлайні і себе, і своїх шанувальників. Ось і промоніторимо, хто чим сьогодні зайнятий: коли ще випаде нагода поспостерігати за кумирами в домашніх умовах, та ще й коли їх до цього не силує якась промокампанія.
Розпочну, мабуть, із загального улюбленчика Квентіна Тарантіно. Ще 2007-го режисер придбав історичний лос-анджелеський кінотеатр New Beverly Cinema, а тепер, сидячи в ізоляції в Ізраїлі (на батьківщині дружини Даніели Пік), наповнює його сайт власними авторськими рецензіями:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Оглядів новинок годі чекати: Квентін лишається вірний своїй любові до класичних стрічок і розбирає саме їх - від ковбойських вестернів і старих бойовиків категорії В до фільмів про кунг-фу. Тарантіно ретельно вивчає сюжет, деталі, образи, місце кожної роботи в історії кінематографа і не добирає слів. Лише за березень опубліковані 11 таких нарисів, і ознайомитися з ними можна у спеціальному розділі «Рецензії від Тарантіно».
Іншому колезі Квентіна з режисерського ремесла Девіду Фінчеру теж вдається поєднувати самоізоляцію з улюбленою справою. По-перше, він зайнятий монтажем своєї наступною роботи - біографічної стрічки «Манк» про Германа Я. Манкевича, сценариста фільму «Громадянин Кейн», що одержав за нього «Оскара». По-друге, одного з карантинних днів постановникові «Бійцівського клубу» й інших культових трилерів удалося розважити одразу 450 осіб - за допомогою онлайн-лекції в Zoom для студентів Національної школи кіно та телебачення у Великобританії:
It’s been a tough week so we wanted to do something to lift the spirits of @NFTSFilmTV students. So this afternoon 450 x students sat down for a masterclass via @zoom_us with THE David Fincher. Thx @nevpierce & @VenetiaHawkes for helping me set it up. David is a legend. pic.twitter.com/oaJLKi9tRh
— Jon Wardle (@jonwardle) March 24, 2020
До речі, Девід - не єдиний кінематографіст, котрий наважився викладати онлайн: для учнів школи вже встигли виступити Едгар Райт, Рік Джервейс і Сем Мендес. Шкода лишень, що лекції не надали у спільний доступ - зараз вони б багатьом стали в пригоді.
Стомилися від засилля поганих новин? Актор і режисер Джон Красінські розуміє вас як ніхто, тому на час карантину особливо дбає про психіку фанатів. Це у звичайному житті ніщо не заважало йому лякати вас хорором «Тихе місце», а тепер Джон зайнятий виключно тим, що повідомляє хороші новини - за допомогою свого нового блогу на YouTube «Декілька добрих новин»:
Гостем першого випуску проекту став Стів Карелл, у другому до Красінські приєднались актори мюзиклу «Гамільтон», котрі виконали його заголовну композицію на прохання дівчинки на ім'я Одрі, а також Роберт Де Ніро, який став «спеціальним кореспондентом» шоу і розповів про погоду за вікном. Корисного в цьому на перший погляд мало, однак проект Красінські справді відволікає від поганих новин, тож не оминіть увагою.
Власне карантинне онлайн-шоу завів і Вілл Сміт. Майданчиком актор обрав Snapchat, а проект отримав нехитру назву Will From Home. Протягом 12 епізодів Сміт має намір описувати своє життя в режимі самоізоляції та підключати гостей - і своїх домочадців, й інших зірок, що перебувають на карантині:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Нові епізоди виходять у понеділок, середу та п'ятницю. Керівництво Snapchat переконане - у такий спосіб зможе розважити своїх користувачів: останні щодень проявляють дедалі більше зацікавленості в контенті, який не пов'язаний із коронавірусом. Що ж, повірити в це доволі легко, тому шоу Вілла Сміта напевне має попит.
Ті, хто присвячує звільнений завдяки карантину час перегляду улюблених фільмів, знайте: у вас багато спільного з Заком Снайдером. Щоправда, він вирішив передивлятися не чужі роботи, а власні - зокрема, «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» в режисерському монтажі. І не просто так, адже колись Снайдерові добряче дісталось від прихильників за цей проект - ті критикували і сюжет, і його твісти, і мотивацію головних героїв. А тепер Зак знайшов час поговорити з глядачами відверто та провів у YouTube трансляцію, де переглядає стрічку і буквально розбирає її по кісточках:
Запис триває понад три години, але в ньому можна дізнатися багато цікавого про персонажів та (зненацька!) про біблійні відсилання фільму. До того ж коли ще вам випаде нагода подивитись кіно буквально пліч-о-пліч із його творцем?
Схоже заняття на карантині винайшли для себе Зак Брафф і Дональд Фейзон - найкращі друзі та зірки серіалу «Клініка». Вочевидь, засумувавши за образами, які зробили їх популярними, вони запустили присвячений шоу подкаст, де дивитимуться й обговорюватимуть його епізоди.
Кожний випуск подкаста буде присвячений одній із серій «Клініки» - Брафф і Фейзон збираються подивитись усі дев'ять сезонів. Вони коментуватимуть те, що відбувається в шоу, розповідатимуть історії про зйомки й спілкуватимуться із гостями: творцями серіалу, іншими акторами та фанатами. Наразі записи доступні тільки на iHeartRadio, однак із часом подкаст з'явиться й на інших платформах.
Режисер «Вартових галактики» Джеймс Ганн теж не зміг відмовити собі у задоволенні переглянути власні фільми разом із шанувальниками і навіть влаштував із цього приводу «карантинну кіновечірку» у Twitter. Її сенс полягав у тому, що о призначеній годині (21:00 7 квітня) всі учасники, включно з Ганном, мали ввімкнути першу частину стрічки, а в процесі можна було твітити запитання, на які постановник залюбки відповідав.
Part of the cybernetics apparently painfully placed in his body. One of my favorite moments in the movie. Rocket’s loneliness and disaffection is at the center of the franchise for me. #QuarantineWatchParty #GotG https://t.co/F2tGn8XggD
— James Gunn (@JamesGunn) April 8, 2020
Не обійшлося і без сюрпризів: протягом бесіди шанувальникам удалося витягти із Джеймса певні подробиці третьої частини франшизи. Зокрема, він пообіцяв, що у наступному фільмі буде детально розказана історія єнота Ракети, а його сюжет багато в чому базується на дитячих травмах головних героїв. Ось вам і явні переваги від карантину.
Стівен Спілберг та Американський інститут кіномистецтва (AFI) теж намагаються втримати людей удома за допомогою сили кінематографа. І поки решта влаштовують тематичні стріми, динозаври Голлівуду не розмінюються на абищо - вони об'єднали зусилля та запустили справжнісінький онлайн-кіноклуб. Щодня Спілберг і AFI обирають одну із запропонованих глядачами стрічок, а потім у спеціальному розділі на сайті інституту публікується перелік стримінгових сервісів, де її можна переглянути.
Кіноклуб дебютував фільмом «Чарівник країни Оз» 1939 року, і не просто так: відома фраза «Кращого за дім місця немає» стала буквально девізом проекту
Окрім Спілберга класичну стрічку також представляли Лайза Міннеллі та Лорна Лафт - дочки Джуді Гарленд, яка зіграла головну роль
Нині у списку кіноклубу понад десять фільмів. Головну увагу тут приділяють голлівудській класиці (приміром, серед рекомендацій є безсмертна сатира Стенлі Кубрика «Доктор Стрейнджлав, або Як я припинив боятися і полюбив бомбу» 1964 року), однак є стрічки і з нашого століття («Диявол носить Prada» 2006 року). Асортимент регулярно поповнюється, а перелік учасників стає дедалі зірковішим: серед них уже Морган Фрімен, Баз Лурман, Елізабет Мосс, Семюель Л. Джексон і багато інших.
Ви напевне чули, що на тлі спалаху COVID-19 стався сплеск популярності фільму Стівена Содерберга «Зараження». Він цікавий не лише тим, що ще 2011-го зумів передбачити події теперішньої пандемії до найменших дрібниць, але й кастом - тут знялася безліч зірок, серед яких Метт Деймон, Кейт Вінслет, Маріон Котіяр і Лоуренс Фішберн. Знаменитості не знехтували славою й записали дуже актуальне відео, де розповіли про COVID-19 та закликали дотримуватись рекомендацій ВООЗ:
У «Зараженні» в героя Деймона був імунітет до вірусу, а в реальності актор закликає бути пильними та тримати дистанцію. До речі, про те, що в інших людей є особистий простір, не варто забувати і за спокійніших часів
А Вінслет нагадує про важливість регулярного миття рук. Теж, знаєте, завжди актуально - не тільки у розпал пандемії
Не відстають і зірки серіалу «Хранителі» - до пандемії він був одним із найпопулярніших шоу на НВО. Його шоуранер Деймон Лінделоф опублікував «карантинний» ролик, де каст практично у повному складі розповідає про необхідність дотримання правил гігієни й інші особливості виживання у світі, яким править коронавірус:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Вийшло майже так само, як у зірок «Зараження», проте повторення в наших обставинах зайвим не буває. Та й мутація назви шоу у Washmen особисто мені дуже подобається
Якби треба було обрати знаменитість, котра проводить карантин веселіше від усіх, то Тайка Вайтіті безперечно поборовся би за це звання. Самоізолювавшись, режисер узявся активно спілкуватись із підписниками в Instagram - спершу він показав їм, як довірив дітям себе постригти, потім привітав Роберта Дауні-молодшого з 55-річчям фотографією віддалено схожого на нього ірландського коміка Грема Нортона, а після того взагалі зайнявся несподіваною справою - шиттям:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
«Зав'язую з кіно. Правильне рішення, коли є можливість тішити світ своїм шиттям. До речі, це кролик і змія, навмисно потерті. Сільський стиль. І це язик у роті змії, а не тампон, розумники. Щасливих вічних вихідних», - підписав світлину Вайтіті. Маю надію, карантин закінчиться раніше, ніж він захопиться плетінням - звідти дороги назад точно не буде.
Знайти собі заняття на самоізоляції не так уже й складно, якщо ти Людина-павук. Аби не розгубити потрібної для зйомок у Marvel і Sony форми, Том Холланд вирішив присвятити карантин тренуванням. Але непростим: актор приєднався до флешмоба, котрий звичайним людям видається майже нездійсненним - треба вбрати футболку, стоячи на руках!
Тепер ви розумієте, що Людиною-павуком Том став не за гарні очі?
Актор також спробував залучити до челенджу Джейка Джілленхола та Раяна Рейнольдса:
Перший із завданням упорався,
а другий вчергове довів, що його суперсила - це гумор
Набагато спокійніше свій карантин проводить Меттью Макконахі: він сховався від коронавірусу в рідному Остіні, штат Техас, і звідти підтримав мешканців одного з місцевих будинків для літніх людей. Макконахі організував із ними відеочат у Zoom (в якому також взяли участь дружина та мама актора), і разом вони зіграли у старе добре бінго.
Під час гри Меттью був ведучим - оголошував номер, що випав, а переможці могли поставити йому будь-яке запитання. Гадаю, дідусі й бабусі лишилися задоволені.
Як бачите, нудьгувати представникам Голлівуду не доводиться навіть в умовах глобального карантину. У багатьох із них нарешті з'явилась можливість поспілкуватися з фанатами та рідними, приділити увагу рукоділлю та навіть узяти участь у челенджах. Словом, на що тільки не йдуть зірки, аби ми з вами залишалися вдома і не давали коронавірусу жодного шансу. А тому беріть приклад, надихайтесь і не хворійте - хіба дарма Спілберг із Макконахі так стараються?