Минулого тижня стало відомо, що карантин, оголошений в Україні до 3 квітня, подовжений ще на три тижні - домашнього режиму українці дотримуватимуться до 24 квітня. І якщо день більшість витрачає на дистанційну роботу, то ввечері настає час див серіалів і фільмів. Інтернет заполонили добірки на кшталт «Що можна подивитися на карантині», багато з них геть ігнорують YouTube. Я вирішила виправити цю несправедливість, підготувавши для вас перелік шоу на будь-який колір і смак. Декотрі ви, можливо, добре знаєте, а декотрі для себе точно відкриєте. Тож рушаймо:
«Неудобные вопросы»
Проект білоруського порталу TUT.BY, в якому людям різних професій і соціальних статусів ставляться найпопулярніші запитання. Тут тобі і стоматологи, і гінекологи, й урологи, і патологоанатоми, й усиновлені діти, і вітчими з мачухами, і представники ЛГБТ, і їхні батьки, і багато-багато інших героїв. У межах проекту вийшло понад 200 випусків із різних тем, і, схоже, зупинятись на цьому команда не планує. До речі, якщо ви раптом вважали, що білоруси - переважно спікери нуднуваті, то подивіться і забудьте про такий стереотип. Підбір героїв, підготовка запитань і редакторська робота в «Неудобных вопросах» - на чудовому рівні. Підтвердження тому - в середньому пів мільйона переглядів кожного ролика.
«10 глупых вопросов»
Проект YouTube-каналу «ЖИЗА», який заснували два колишні працівники рекламного агентства Микола Пружинін і Олександр Шишканов. По суті, формат схожий із попереднім - тут теж ставлять стереотипні запитання, проте вони здебільшого крутяться навколо різних професій. Тут ставлять «безглузді запитання» нотаріусу, металургові, піар-фахівцю, кондитеру та багатьом іншим. У кожному випуску на відміну від «Неудобных вопросов» один спікер.
«Что бесит»
Ще одне шоу в схожому форматі, проте українського виробництва. Виходить на каналі LUKI. Найрізноманітніші учасники - від радіоведучої та маркетолога до мера міста й учасниці «Топ-моделі по-українськи» - розповідають, що їх бісить. І хоча проект доволі молодий (йому лише рік), деякі відео вже зібрали близько 1 млн переглядів.
«Подруги»
Проект Тетяни Мінгалімової - тієї самої, яка «ніжний редактор». Паралельно з роботою в Юрія Дудя дівчина запустила власне шоу з інтерв'ю: випуски збирали багато переглядів, але більшість коментарів під відео були негативні. Добряче все обміркувавши, Тетяна вирішила кардинально змінити вектор і запустила на своєму каналі проект про секс-освіту. В ньому Тетяна та її подруги обговорюють між собою або з гостями завжди актуальні теми: вагітність, пологи, післяпологову депресію, контрацепцію, ЛГБТ-стосунки, втрату цноти, бодіпозитив і багато інших. Судячи з кількості позитивних коментарів, це шоу Тетяні вдається набагато краще за попереднє.
«Что было дальше»
Ну й до гумору. Мабуть, найвдаліший, судячи з переглядів і популярності коміків, проект каналу LABELCOM. До ведучого Нурлана Сабурова приходять відважні гості, які намагаються розповісти цікаву історію, закінчивши її на частині, котра інтригує. Завдання гумористів - розповісти свою версію того, що було далі. Втім, суть шоу більше в тому, аби перебивати гостя і робити це смішно. Обережно: багато чорного гумору та жорстких жартів, тому глядачам зі слабкими нервами від перегляду раджу втриматися.
«Порараз Бирацца»
Тут гостей ніхто не пісочить, бо їх немає. Чотири ведучі-коміки обговорюють актуальні новини, приділяючи особливу увагу «жерсті» й абсурду з розряду історії про дівчину, що розчленувала свого бойфренда (як ви розумієте, людям із високими моральними принципами теж краще не дивитися). Загалом формат шоу чимось схожий із «Прожекторперисхилтон», тільки смішніший.
Comment Out
Проект виходить на YouTube-каналі «Чикен Карри» Олександра Гудкова. Два гості по черзі беруть по три картки: на першій написане ім'я людини, котрій вони мають написати коментар, на другій - сам коментар і покарання на випадок, якщо вони цього не зроблять. Наприклад, не хочеш писати Володимиру Познеру, що він полюбляє дивитися на «собачі злягання», - суперник вдує тобі в рота через трубку якусь комаху. І це ще одне з найлегших покарань!
До речі, один із випусків Comment Out був знятий в Україні. Гостями стали MONATIK і Надя Дорофєєва.
«Корейці на човні»
Два корейці - Джимі та Хеджі - знімають відео про Україну й українське. Приміром, на каналі можна побачити їхнє обговорення нашого Нацвідбору на Євробачення, коментарі про фільм «Черкаси» чи серіал «Перші ластівки», реакцію на кліпи українських артистів або на колядки. Ведучі говорять українською, і дуже мило.
Geek Journal
Наш локальний канал, присвячений оглядам світових та українських кінопрем'єр. Знято, певна річ, у домашніх умовах, зате з гумором, знанням справи, хорошим монтажем і ведучим, на якого явно мають звернути увагу вітчизняні мовники.
«Клятий раціоналіст»
«Пропаганда раціоналізму» - такий девіз цього каналу. Тут розвінчуються міфи, запущені в маси псевдоекспертами: чи мав рацію Дарвін, чи правда, що глютен шкідливий, чи бувають люди метеозалежними тощо. Певна річ, є відео і з актуальної теми коронавірусу. Загалом, канал для тих, хто не має наміру піддаватися паніці та ставати жертвою інформаційних маніпуляторів.
«Лакуна»
Канал про науку з короткими освітніми роликами. Якщо хочете пройти експрес-курс із квантової фізики, дізнатись, як літає джміль, чи існує ГМО та багато іншого - ласкаво прошу.
«Англійська по-простому!»
Ну і як у такій добірці без мовних курсів? Українець, котрий мешкає в Лондоні, навчить вас базовій англійській. Ба більше, розповість багато цікавих фактів про столицю Великобританії, проведе онлайн-прогулянку (що зараз дуже актуально) Лондоном і покаже визначні пам'ятки міста. Enjoy!
«Экспаты»
Продовжуємо тему подорожей, нестача котрих зараз відчувається як ніколи. «Экспаты» - тревел-шоу засновника і CEO сервісу вигідних подорожей TripMyDream Андрія Буренка. Хочете побачити, як живуть наші люди в Римі, Барселоні, Бангкоку та інших містах світу? Можливо, і самі готуєтеся до переїзду й вам треба знати, що для цього необхідно (звісно, після карантину)? Тоді цей проект точно для вас.
Ukraїner
Іспанія Іспанією, а Україна у нас - не менш привабливий туристичний об'єкт. І доводить це тревел-проект Ukraїner. Червоноград, Житомир, Запоріжжя, Межирічі й інші незвідані куточки нашої країни можна вивчити за його допомогою.
«Дома лучше»
Іще одне шоу, що відкриває українцям красоти країни, - «Дома лучше», ведучим й автором якого виступає Женя Синельников, режисер-постановник «Орла та Решки». Він і його знімальна команда їздять нашими містами в пошуках того, що може привабити туристів. У кожному з них Синельников просто на вулиці просить перехожих розповісти про визначні пам'ятки рідного міста, а коли поради отримані - мандрує рекомендованими місцями й оцінює, де справді добре, а де сервіс та інше можна було би й підтягти. Перегляди у проекту хороші, тому логічно, що його подовжили на другий сезон.
Блог Юлії Бевзенко
Фанатам Києва або тим, хто мріє відвідати столицю України, точно сюди. Які місця обов'язкові до відвідування, де поїсти та які визначні пам'ятки приховані від очей туристів - усе це можна дізнатися в блозі Юлії.
Одне слово, лишаймося вдома, запасаймося попкорном і дружно додаваймо переглядів тим, хто цього вартий!