Кажуть, метеорологічна зима, проігнорувавши календар, цьогоріч наших країв так і не дісталась. Проте справжній шанувальник серіалів цього напевно навіть не помітив: виробники контенту чимдуж намагалися скрасити наші зимові вечори історіями на будь-який смак.
Тепер перед ними стоїть складніше завдання - починаючи з березня авторам телешоу треба конкурувати не лише між собою, але й із бажанням потенційних глядачів провести час на свіжому повітрі в компанії реальних людей і таких самих реальних сюжетів. Тому не гаймо часу та подивімося, чи позначилось це на якості перших проектів весни і чи є серед них шоу, про яке згодом говоритиме весь світ.
«Послання з іншого світу»/Dispatches From Everywhere
Каналу АМС рідко вдається створити по-справжньому хітовий проект. На це звання можуть претендувати хіба що «Ходячі мерці», та й ті останніми роками зайняті встановленням рекордів із відтоку аудиторії, а їхній «Проповідник», що на старті мав дуже багатообіцяючий вигляд, наприкінці теж викликав чимало питань. Можливо, ситуацію вдасться виправити новим антологічним шоу від зірки серіалу «Як я зустрів вашу маму» Джейсона Сігела - він тут виступає і продюсером, і режисером першого епізоду, і виконавцем головної ролі.
Сюжет сай-фай-проекту ґрунтується на документалці 2013 року «Інститут», що розповідає про Jejune Institute - гру, котра занурює учасників в альтернативну реальність Сан-Франциско. У серіалі головною локацією виступає Філадельфія, та поза цим усе лишилось без змін: спершу четверо героїв натикаються на головоломку, яка змушує їх тинятись містом у пошуку нових підказок, а потім розуміють, що насправді вони є шпигунами-маріонетками в руках великої таємної організації.
Перші глядачі побачили шоу на Берлінале, і одностайності в думках не було. Проте не кваптесь ставити на проекті хрест: по-перше, смаки фестивальної аудиторії не завжди збігаються зі смаками масового глядача, а по-друге, в Берліні показали лише перші епізоди, за якими судити концептуальний 10-серійний трилер було б неправильно. Тож даймо йому шанс.
Де і коли: з 1 березня, АМС.
«Заводчики»/Breeders
Хочете чогось простішого і з такою-сякою, а гарантією якості? Тоді зверніть увагу на новий проект Hulu, де головну роль віддали Мартінові Фріману, який виступає у звичному для себе амплуа затурканого життям і кризою середнього віку простака.
Особливих одкровень, утім, теж не чекайте: «Заводчики» - це чергова комедія про труднощі батьківства, де головні герої не соромляться називати речі своїми іменами (тому обсценної лексики тут вистачає), а ще намагаються не стати типовими домосідами, попри наявність двох малолітніх нащадків.
Екранну пару зірці «Шерлока» складає британська актриса Дейзі Хаггард, сам Фріман окрім виконання головної ролі взяв на себе ношу виконавчого продюсера. Оригінальна ідея, до речі, теж належить йому, а шоуранером тут виступає співавтор «Віцепрезидента» Саймон Блеквелл.
Де і коли: з 2 березня, FX on Hulu.
«Дейв»/Dave
Якщо ви ще не змирилися з тим, що хіп-хоп - новий чорний, саме час це зробити. Зараз жанр на коні не лише в музиці, а й на телебаченні: услід за Дональдом Гловером із його «Атлантою» себе в індустрії вирішив спробувати виконавець Lil Dicky.
Як і його колега, Lil Dicky обрав комедійний жанр, аби розповісти глядачам історію 20-річного нехлюя Дейва (його ім'я і дало назву шоу), переконаного, що йому судилося стати найвидатнішим репером в історії. Щоправда, решта цього поки не розуміють, тож мета героя - переконати світ у власній правоті.
Зараз складається враження, що серіал орієнтований виключно на поціновувачів, проте певні козирі він має. Наприклад, режисером декількох епізодів виступив Грег Моттола, відомий авторством «Парку культури і відпочинку» з Крістен Стюарт і Джессі Айзенбергом. Подивимось, що вийде цього разу.
Де і коли: з 4 березня, FXX.
«Розроби»/Devs
Цей проект авансом можна сміливо рекомендувати тим, кому припали до душі попередні роботи Алекса Гарленда «Анігіляція» та «З машини». Набивши руку в повному метрі, він самостійно розробив, написав і поставив мінісеріал, який змусить поламати голови навіть найдосвідченішим шанувальникам історій на тему технологій.
Сюжет розповість про розслідування Лілі - дівчини, чий хлопець скоїв самогубство. Вона вважає, що в цьому винна компанія, де молодик працював над технологіями майбутнього. Головну роль у шоу виконує Соноя Мідзуно («Ла-Ла Ленд») у компанії Ніка Оффермана («Парки і зони відпочинку»), Зака Греньє («Дедвуд»), Стівена Хендерсона («Манчестер біля моря») й Елісон Пілл («Скотт Пілігрим проти людства»).
«Розробів» канал FX (що став частиною стримінгу Hulu) замовив іще у серпні 2018-го, причому мовник так повірив в ідею Гарленда, що дав зелене світло одразу на весь сезон, який складається з восьми епізодів. А на продовження можна не чекати - сам Алекс заявив: ця заплутана і складна історія написана таким чином, що другий сезон неможливий.
Де і коли: з 5 березня, Hulu.
«Дивовижні історії»/Amazing Stories
На старті роботи стримінг-сервісу Apple TV Plus у Купертіно обіцяли, що нові серіали підписники бачитимуть щомісяця. Наразі обіцянки вдається дотримуватись: і тепер лінійку власного виробництва «яблуневого» майданчика поповнить шоу за мотивами культового однойменного проекту самого Стівена Спілберга. Не дивуйтеся, якщо ви про нього раніше не чули, адже «Дивовижними історіями» Спілберг займався ще у середині 80-х, а в ефірі серіал протримався лише два сезони - натомість одержав жменю премій «Еммі» і, власне, статус культового.
Утім, відродження проекту для Apple обійшлось майже без участі одного з головних кіноробів сучасності - цього разу Спілберг виступив лише одним із виконавчих продюсерів. Шоуранерами призначили творців «Якось у казці» Едварда Кітсіса й Адама Хоровіца. Ну а головна інтрига антології стосується її бюджету: на кожний епізод в Apple не пошкодували $5 млн, тож є всі підстави сподіватись на 10 маленьких, але повноцінних фільмів.
Де і коли: із 6 березня, Apple TV Plus.
«Змова проти Америки»/The Plot Against America
Свого часу Amazon уже пропонував аудиторії зануритися в альтернативну реальність, в якій до влади в США прийшли нацисти. Ця спроба вийшла доволі вдалою - шоу «Людина у високому замку» за мотивами однойменного роману Філіпа Діка протрималось в ефірі протягом чотирьох сезонів. Тепер естафету приймає канал НВО, що взяв у роботу літературне першоджерело тезки Діка Філіпа Рота під назвою «Змова проти Америки».
Однойменний мінісеріал розповість, що сталося б зі США, якби на виборах президента 1940 року переміг не Франклін Рузвельт, а антисеміт Чарльз Ліндберг, котрий був проти вступу Штатів у Другу світову війну. В центрі сюжету тут - єврейська родина з Нью-Джерсі, якій на власній шкурі доведеться відчути зміну курсу та політичної ситуації в країні: від поодиноких антисемітських лозунгів до союзу держави з Третім рейхом.
Шоуранери проекту - творці «Прослушки» Девід Саймон та Ед Бернс, а за постановку всіх шести епізодів відповідає Мінкі Спіро («Абатство Даунтон», «Жартую»). Головна роль дісталась молодому акторові Бену Коулу, зате допомагатимуть йому на екрані Вайнона Райдер і Джон Туртурро (Хесус із «Великого Лебовські»).
Де і коли: із 16 березня, НВО.
«Усюди жевріють пожежі»/Little Fires Everywhere
Невдовзі не залишиться платформ, з якими не поспівпрацювала би Різ Візерспун. Спершу вона знялась у шоу НВО «Велика маленька брехня», потім разом із Дженніфер Еністон розіграла історію «Ранкового шоу» для Apple, а тепер дісталася Hulu, де от-от вийде проект «Усюди жевріють пожежі» з Різ в одній із головних ролей.
Як і у випадку з «Ранковим шоу», за Візерспун тут не лише акторська робота. Вона достатньо давно займається продюсуванням кіно й серіалів, а також просуванням жіночих історій у читацькому клубі на базі власного інстаграму. Роман Селесте Інґ «Усюди жевріють пожежі» став книжкою місяця в акаунті Різ у вересні 2017-го, після чого пробився до світових бестселерів. 2019-го Hulu дав зелене світло його екранізації, а акторка заманила у каст Керрі Вашингтон, Розмарі ДеВітт і Джошуа Джексона.
Сюжет стрічки побудований довкола зразкової голови сімейства місіс Елени Річардсон (Візерспун), яка є оплотом порядку в маленькому містечку Шейкер-Хайтс. Усе йде второваним шляхом, допоки одного разу туди разом із дочкою не переїжджає художниця Міа Воррен (Вашингтон). Вона винаймає помешкання у респектабельних Річардсонів, але її вільні погляди вступають у конфлікт із консерватизмом Елени. Протистояння жінок відбувається практично в усьому - від виховання дітей до місця жінки в сучасному світі.
Сценарист і шоуранер «Пожеж» - Ліз Тайглаар («Бунтівниця»), а режисер усіх восьми серій - Лінн Шелтон, котра вже співпрацювала з Візерспун і Тайглаар під час роботи над «Ранковим шоу».
Де і коли: з 18 березня, Hulu.
«Бродяча Королева»/Vagrant Queen
Час від часу каналові Syfy вдається зробити щось по-справжньому божевільне - бодай пригадайте серіал «Хеппі», котрий хоч і протримався в ефірі лише два сезони, проте як слід повеселив шанувальників... скажімо так, своєрідного гумору.
Цього разу мовник узяв у роботу однойменний комікс видавництва Vault Comics. Як і першоджерело, шоу являє собою космічну одіссею, що оповідає про королеву-вигнанницю Еліду. Вона подорожує найвіддаленішими куточками галактики, на крок випереджуючи Республіку, котра її переслідує, позаяк уряд хоче вбити Еліду і в такий спосіб покласти край королівському роду. У Syfy цю історію змальовують доволі претензійно: «Якби «Зоряні війни» зняли брати Коени, у вас була би «Бродяча Королева».
Провідна роль у проекті дісталась Едріан Рей - ви можете її пам'ятати за «Атлантою», а список його творців примітний тим, що складається виключно з жінок, головна з яких - шоуранер Джем Гаррард («Ти, Я, Вона», «Вбивця на вечорі зустрічі випускників»). Тож будьте готові до добрячої порції фемінізму в космічних декораціях.
Де і коли: з 27 березня, Syfy.
Таким буде перший місяць весни-2020 з погляду серіалів. Тепер ваша черга: передивіться й визначте, якому шоу жити довго та щасливо, а котрому навіть не варто було давати шанс.