Навесні повертаються не лише пташки з вирію, а й улюблені серіали. Так, уже 1 березня завдяки Disney Plus із нами знову Мандалорець та бебі Йода… перепрошую, Ґроґу! 6 березня раптово повернеться «Перрі Мейсон» (HBO): перший сезон серіалу про адвоката з непростим характером вийшов іще 2020 року. 26 березня виходить четвертий сезон чи не найтитулованішої драми останніх років «Спадщина» (HBO). Ну а 15 березня стартує третій – і, найімовірніше, останній – сезон «Теда Лассо» (Apple TV Plus). Утім, поміж гучними поверненнями варто знайти час і на цікаві серіальні новинки, котрих цього місяця також буде чимало.
«Дейзі Джонс та The Six» / Daisy Jones & The Six
Якщо кілька років тому вас зацікавив «Вініл» – спродюсований Мартіном Скорсезе та Міком Джаггером серіал про музичну індустрію 1970-х, що, на жаль, був безславно закритий після першого сезону, – то пропоную звернути увагу на новий серіал «Дейзі Джонс та The Six», витриманий у тій самій стилістиці. Шоуранерами проекту виробництва продакшену Різ Візерспун Hello Sunshine стали Скотт Нойштадтер і Майкл Х. Вебер, що свого часу разом написали інді-ромком «500 днів літа». В основі десятисерійного проекту – однойменна книжка Тейлор Дженкінс Рід, яка оповідає про злет рок-групи з 1970-х та її розпад на піку слави. Daisy Jones & The Six – група вигадана, однак дуже нагадує легендарних Fleetwood Mac. Утім, музика в них усе ж своя: загалом спеціально для серіалу було написано 24 пісні. І для більшої достовірності музику навіть видано окремим альбомом Aurora гурту Daisy Jones & The Six, який найзатятіші фанати можуть придбати навіть на вінілі.
Де й коли: з 3 березня, Prime Video.
«Історія світу. Частина ІІ» / History of the World, Part II
Перша частина «Історії світу» за версією гуру комедії Мела Брукса вийшла 1981 року у форматі повнометражного фільму. І ось 40 років по тому 96-річний нині режисер і сценарист повернувся до цієї теми – тепер у форматі комедійного серіалу-антології з восьми епізодів, скетчі з яких оповідатимуть про найрізноманітніші події та персонажів в історії людства, від біблійних часів до сучасності. Акторський склад цього епічного проекту не менш епічний. Ось лише кілька імен: Денні Де Віто, Сет Роген, Тайка Вайтіті, Джек Блек.
Де й коли: із 6 березня, Hulu.
«Екстраполяції» / Extrapolations
Ще одна історія людства – але тепер уже не його минулого, а майбутнього. І на жаль, майбутнє це не тішить, адже через наслідки зміни клімату життя на планеті Земля стає дедалі некомфортнішим. Проект шоуранера Скотта З. Бернса («Ультиматум Борна») – це серіал-антологія з восьми епізодів, події котрих розгортаються в різні роки у недалекому майбутньому починаючи від 2037 року. Каст серіалу, який дехто вже поквапився охрестити новим «Чорним дзеркалом», більш ніж зірковий: Меріл Стріп, Сієнна Міллер, Кіт Харінгтон, Едвард Нортон, Даян Лейн, Девід Швіммер, Маріон Котіяр, Форест Вітакер, Тобі Магвайр та багато інших. Вони розкажуть «вісім переплетених історій з усього світу – про кохання, роботу, віру та сім'ю – крізь які досліджуватимуться інтимні, кардинальні рішення, що їх необхідно застосувати, коли планета змінюється швидше, ніж населення. Кожна історія є особливою, але боротьба за наше майбутнє універсальна».
Де й коли: із 17 березня, Apple TV Plus.
«Шкільні духи» / School Spirits
Загалом історії про «незвичні» школи розраховані на аудиторію young adults, за яку наразі активно змагаються стримери. Втім, цей концепт близький і старшій аудиторії, що виросла на «Гаррі Поттері», а тепер танцює в тіктоці «танець Венздей». Тож поява ще одного серіалу про «незвичну» школу була просто неминучою. Хоча у разі «Шкільних духів» розраховувати на чемпіонати з квіддічу та запальні танці не варто. Тут усе набагато похмуріше, оскільки ця школа, яка на вигляд є геть звичайною, насправді… на тому світі, а її учні – підлітки, що померли. Фактично школа – чистилище, в якому вони застрягли. І ось одна з новоприбулих (чи новопреставлених?) учениць разом із групою друзів береться розслідувати дивні та підозрілі обставини власної загибелі…
Де й коли: з 9 березня, Paramount+.
«Лицарі Готема» / Gotham Knights
І ще один young adult – серіал, тепер зі всесвіту DC. Сюжет будується навколо Тернера Хейса (Оскар Морган), прийомного сина Брюса Вейна (aka Бетмен). Не пам'ятаєте цього персонажа ані в коміксах, ані у фільмах? Недивно, бо він новий. За сюжетом Брюса Вейна вбивають, а його прийомний син укладає союз із дітьми ворогів Бетмена з метою захистити осиротіле місто Готем. Скажімо щиро: наразі цей серіал має не надто багатообіцяючий вигляд. Утім, дечим (точніше, деким) похвалитися він усе ж може: а саме Мішею Коллінзом (ангел Кастіель із «Надприродного») у ролі Харві Дента / Двуликого.
Де й коли: з 14 березня, CW.
«Щасливець Хенк» / Lucky Hank
Якщо ви скучили за Бобом Оденкерком («Пуститися берега», «Краще дзвоніть Солу»), то цей серіал за романом Річарда Руссо Straight Man точно не варто пропускати. В екранізації Оденкерк – в компанії Мірей Інос («Вбивство»), Кайла Маклахлена («Твін Пікс») та інших чудових акторів – грає професора англійської літератури заштатного коледжу в Пенсильванії, що переживає всі «радощі» кризи середнього віку. Шоуранерами та сценаристами серіалу є Пітер Фарреллі («Зелена книга», «За пивом!»), Аарон Зелман («Кремнієва долина») та Пол Ліберштейн («Офіс»). А виконавчими продюсерами стали сам Оденкерк і Марк Джонсон, із котрим вони раніше працювали над «Пуститися берега» та «Краще дзвоніть Солу».
Де й коли: з 19 березня, AMC.
«Тут» / Up Here
Нью-Йорк, 1999 рік. Мігель (Карлос Вальдес) – інвестиційний банкір із робочими проблемами, Ліндсі (Мей Вітмен) – проста дівчина, котра щойно переїхала до Нью-Йорку, мріючи стати письменницею. Їх поєднує випадкова зустріч у барі. А ще співаючі голоси в голові, що належать їхнім родичам і знайомим. Ні-ні, це не божевілля. Це ромком-мюзикл, музику для якого написали Роберт Лопес (володар статусу EGOT – тобто людина, що здобула премії Emmy, Grammy, Oscar та Tony) і Крістен Андерсон-Лопес (той самий пакет нагород, окрім Tony). Ця пара, зокрема, писала музику для мультфільмів «Крижане серце», «Коко» та серіалу «ВандаВіжен». Творці серіалу обіцяють «незвичайну історію про звичайну пару»: що ж, щодо історії поки впевненості немає, але за якість музики точно можна не переживати.
Де й коли: з 24 березня, Hulu.
«Великі сподівання» / Great Expectations
Чергова екранізація класичного роману Чарльза Діккенса має всі шанси виділитися з-проміж решти завдяки прекрасному акторському складу на чолі з оскароносною Олівією Колман, а також дуже сильній подюсерській команді: Рідлі Скотт, Том Харді та Стівен Найт, продюсер «Гострих картузів» і «Табу». Судячи з трейлера, історія хлопчика-сироти на ім'я Піп, який намагається підкорити вищий світ, а згодом страшенно в ньому розчаровується, розгортатиметься за класичним книжним каноном. Тож неочікуваних сюжетних поворотів сподіватися не варто, а ось на що варто – то це на похмуру, реалістичну атмосферу Лондона вікторіанської епохи, подану без прикрас.
Де й коли: з 26 березня, Hulu.
«Сила» / The Power
Роман британської письменниці Наомі Алдерман «Сила» вийшов 2016-го – за рік до того, як усесвітнього розголосу набрав рух #metoo, що актуалізував тему жіночого спротиву насильству. За два роки Amazon взявся до серіальної екранізації книжки, але через пандемію зйомки неодноразово переносилися. Та ось, нарешті, десятисерійний проект готовий до показу. Оригінальна назва The Power є багатозначнішою, ніж український переклад, де серед двох значень англійського слова – «сила» та «влада» – треба обрати лише одне. Тоді як ідеться саме про два значення в комплексі, адже сюжет розповідає про альтернативний світ, в якому всі дівчата-підлітки – виключно дівчата! – раптово набувають сили за бажанням убивати людей електричним струмом. І ця здібність докорінно змінює баланс сил у суспільствах різних країн.
Над сценарієм серіалу разом із командою сценаристок працювала сама Алдерман. А цілковито жіночий режисерський склад очолює режисерка Рід Морано, відома, зокрема, за серіалом «Оповідь служниці». Отже, чекаємо на дуже потужну та дуже жіночу історію.
Де й коли: з 31 березня, Prime Video.