Сьогодні Рада з державної підтримки кінематографії почала погоджувати обсяги держфінансування проектів-переможців Чотирнадцятого конкурсу, щоб виробники мали змогу укладати контракти з Держкіно.
Забігаючи наперед, скажу, що всі рішення (окрім перенесеного на наступне засідання пункту регламенту 8.1) Рада схвалила і зробила це дуже швидко. Частково через те, що пандемія внесла свої корективи, і Рада ледь зібрала кворум, а частково через те, що всі намагались вирішити питання якнайскоріше.
Отже, Рада погодила запитувані суми без змін таким проектам:
- «Марія» (ФОП Яремчук Марія Валеріївна) - 868 тис. грн (100% загальної кошторисної вартості);
- «Дон-Жуан із Жашкова» (ТОВ «Крісті Філм») - 24,9 млн грн (80% загальної кошторисної вартості);
- «Де гроші?» (ТОВ «Дзідзьофільм») - 21,6 млн грн (80% загальної кошторисної вартості);
- «Сусідка» (ТОВ «ЕФ Філмз») - 9,78 млн грн (70% загальної кошторисної вартості);
- «Тривала втеча»/Long run (ТОВ «Фреш Продакшн Ю ЕЙ») - 15 млн грн (25% загальної кошторисної вартості);
- «Щоденник нареченої Христа» (ТОВ «Діджітал Реліджн») - 1,98 млн грн (100% загальної кошторисної вартості);
- «Крихка пам'ять» (ТОВ «Бурлака філмс») - 1,99 млн грн (33% загальної кошторисної вартості).
А ось чотирьом проектам ще під час пітчингу Рада надала рекомендації щодо перегляду бюджету і зменшення сум запитів на держпідтримку. Сперечатися ніхто не став - усі суми зменшили. Тож Рада погодила такі цифри по пректах:
- «Ольга» (ТОВ «СІНЕМАДЕЙ») - 25 млн грн (16% загальної кошторисної вартості, попередньо просили 30 млн грн);
- «Люксембург, Люксембург» (ТОВ «ФОРФІЛМЗ») - 19,9 млн грн (близько 70% загальної кошторисної вартості, попередньо просили 29,6 млн грн);
- «Ти - космос» (ТОВ «ФОРФІЛМЗ») - 19,9 млн грн (близько 70% загальної кошторисної вартості, попередньо просили 24,8 млн грн);
- «Дім за склом» (ТОВ «Директорія кіно») - 20 млн грн (майже 80% загальної кошторисної вартості, попередньо просили 24,9 млн грн).
До останнього проекту у цьому списку - «Дім за склом» - у членів Ради виникло запитання. Так, Олександр Шпилюк, звернув увагу на те, що 14 жовтня було оприлюднено колективний лист до Прем'єр-міністра, міністра культури, голови Держкіно і до Ради з держпідтримки із закликом Раді саморозпуститися та скасувати результати Чотирнадцятого конкурсу, який підписав і продюсер проекту «Дім за склом» Ігор Савіченко. У той же час проект відібрано у межах того самого Чотирнадцятого конкурсу Радою даного складу і він поданий на підтримку. Ігоря Савіченко попросили прокоментувати це. Продюсер зазначив, що вважає неетичним відмовлятися від якісного проекту, що пройшов конкурс, але також вважає неетичними і неправильними результати Чотирнадцятого конкурсу і не збирається «змінювати своє рішення заднім числом». Втім, надто загострювати увагу на цьому питанні члени Ради не стали і підтримали заявлену суму держфінансування проекту.
Окрім того, під час засідання Рада розглянула і погодила без особливих зауважень фінансову підтримку проведення онлайн-презентації української документалістики на 33-му Міжнародному кінофестивалі IDFA 18-19 листопада 2020 року (250 тис. грн). Погоджено також підтримку промо фільмів «ЮКІ» (199,9 тис. грн), «Мати Апостолів» (зменшена сума до 350 тис. грн) та стрічки «Атлантида»: що має стратувати в прокаті на 150 екранах. А для ТОВ «КОБЗА ФІЛЬМ» члени Ради продовжили термін виробництва фільму «Джура-Королевич» до травня - щоб встигнути зі створенням відеоефектів.
Вочевидь, договори за проектами Чотирнадцятого конкурсу почнуть укладатись дуже швидко: цікаво, чи почне на цьому згасати увага до його результатів?