Минулого тижня голова Держкіно Марина Кудерчук дала велике інтерв'ю головреду «Радіо НВ» Олексію Тарасову. В той день кіноспільнота та суспільство були зосереджені на подіях у Довженко-Центрі, а тому звернули увагу лише на відповідь Марини Миколаївни на звинувачення Івана Козленка. Втім, у розмові були й інші цікаві моменти.
По-перше, кризи в українській кіногалузі, за словами голови Держкіно, немає (тут і далі цитую без змін): «Я вважаю, що ми вже виходимо з цієї кризи. Справи в доброму стані, - констатувала Кудерчук. - Зараз пандемія дала нам час навести лад у документах, активно запустити процес діджиталізації. Наразі у нас все добре, і ми розвиваємося». На уточнююче запитання Тарасова, чи є криза, чиновниця відповіла, що кризи немає.
По-друге, Марина Миколаївна «привідкрила завісу» щодо майбутніх планів Держкіно з вивчення смаків глядацької аудиторії: «Наступного року нашій молодій країні виповниться 30 років, і ми хочемо (привідкриємо завісу) зробити голосування за українські фільми. Щоби, коли запустяться фільми українського виробництва в кінотеатрах, люди голосували, залишали свої відгуки, писали те, чого їм більше хочеться бачити в кінотеатрах». Отриману інформацію Держкіно аналізуватиме, а висновки рекомендуватиме продюсерам та режисерам.
По-третє, плани щодо зміни принципів держфінансування українських стрічок вже майже втілено в реальність: «Сподіваюсь, що найближчим часом вийде новий порядок проведення конкурсного відбору, який передбачатиме та враховуватиме попередні результати продюсерів та режисерів. Особисто я вважаю, що якщо продюсер бере державну підтримку на виробництво фільму, і той не збирає касу і нагороди на фестивалях, то, мабуть, в подальшому такий продюсер повинен довести свою спроможність за власні кошти, а потім в наступних конкурсах брати участь. Але наразі наш порядок цього не передбачає. Сподіваюсь, в новому порядку, який буде затверджений Мінкультом, це все ж таки буде зазначено». За словами Кудерчук, правила мають затвердити вже в червні.
По-четверте, коштів - навіть з урахуванням секвестру бюджету - має вистачити на всіх: «Деякі проекти призупинилися, деякі в цьому році також відтермінувалися, і у нас «випали» декілька місяців через карантин. Тому навіть ті, хто планував завершити проекти в цьому році, дехто перейде на 2021 рік. З урахуванням того, що перший пітчинг відбудеться наприкінці червня, - це буде тільки початковий період для дебютів. Може, короткометражні фільми і завершаться. Я сподіваюся, максимальна кількість з поданих проектів, що набрали необхідну кількість балів, пройдуть... Сподіваюся, що з дебютантів хоча би п’ять фільмів повного метру і 10-12 фільмів короткого метру - це мінімум, який буде».