З оголошенням національного карантину всі, хто міг, перейшли на віддалену роботу, або ж і геть сидять без неї. Аби не здичавіти в чотирьох стінах і залишатися продуктивними на тлі форс-мажору, саме час отримати нові знання, не виходячи з дому.
Рекомендаціями безкоштовних онлайн-можливостей завалені соцмережі і рясніють заголовки ЗМІ. Кожний другий - тепер поціновувач Віденської опери та Метрополітен-музею. Хоча, якщо казати про практичну вигоду, корисних посилань не так багато.
Утім, Няня не кидає в біді своїх підопічних. Я готую добірку курсів і лекцій, які допоможуть представникам найрізноманітніших кінематографічних спеціальностей підтягнути свої навички та дізнатися дещо нове. Розпочнімо освітній процес із аніматорів: для складання цього списку довелося поритись у надрах мережі, але, сподіваюся, воно було того варте.
Лідер усіх добірок - платформа онлайн-освіти Coursera. Багато хто пише про те, що Coursera виклала у безкоштовний доступ 3800 онлайн-курсів для 400 спеціалізацій. Проте не враховують маленького нюансу: ця пропозиція для студентів зареєстрованих у системі вузів, вона не призначена для індивідуального використання і не доступна окремим користувачам.
Притому користь від Coursera є - ви все одно можете безкоштовно записатися на курси, навіть від восьми вузів Ліги плюща. Як із цим розібратись та отримати безкоштовний доступ до матеріалів, читайте за посиланням. І враховуйте, що на безкоштовних курсах сертифікатів не видають, однак вони корисні для самоосвіти. Всі курси англійською. Список доступних програм, зокрема з анімації та створення спецефектів, шукайте за цим посиланням.
Якщо ліньки шукати, ось варіанти для прикладу.
Безкоштовний онлайн-курс Колумбійського університету «Анімація та CGI Motion» покаже, як створювати реалістичну анімацію, зосередивши увагу на технічних аспектах CGI-анімації, а також дасть уявлення про роботу аніматорів із фізичними даними.
Чудовим початком знайомства із тривимірним світом може стати Blender. Індійський технологічний інститут Бомбея пропонує курс «Базове 3D-моделювання з використанням Blender», розроблений із застосуванням інструменту 3D-анімації з відкритим вихідним кодом Blender. Він розрахований на чотири тижні та пояснює базові принципи анімації.
«Досліджуй анімацію» - програма від Національної школи кіно та телебачення (NFTS). На безкоштовному онлайн-курсі команда відзначених нагородами аніматорів протягом чотирьох тижнів ділитиметься своїм підходом до розповідання історій і демістифікує власні техніки анімації. Щотижня автори наводитимуть приклади із практики та рекомендуватимуть надихаючі анімаційні фільми, що свого часу вплинули на них.
Так, часто безкоштовні курси розраховані на новачків, але можна знайти і більш поглиблені теми. Тож курс «VR-сцени та об'єкти» познайомить з основами використання ігрового движка Unity для створення красивих та ефективних VR-сцен. Ви дізнаєтесь, як правильно розташувати об'єкти і зробити їх реалістичними. Під час курсу доведеться експериментувати з анімацією, камерами та додавати складне освітлення.
Університет Колорадо Боулдер пропонує навіть ось таку програму - «Кінетика: вивчення руху космічного корабля» - складну, проте ненудну.
Ось іще один список освітніх можливостей для аніматорів від агрегатора Class Central.
Безкоштовні освітні онлайн-програми є й у багатьох комерційних шкіл. Звісно, вони теж стосуються базових навичок і розраховані на формування лояльності до школи, аби заманити вас на платний курс. Ніхто не вкладає сил та коштів просто так. Однак розібратися в базових речах безкоштовно, а потім докупити потрібний курс - теж непогана ідея.
Приклади безкоштовних занять.
Курс з основ After Effects охоплює все, що потрібно знати для досягнення максимальних результатів у стислі терміни. Безкоштовний модуль із шести занять підготує вас до будь-якого іншого курсу After Effects. А ще це найпростіший спосіб оновити своє портфоліо. Школа надає власний студійний плагін - Motion Tools.
Курс Cinema 4D Fundamentals присвячений тому, як моделювати з використанням примітивів, додати світло до своєї сцені, використовуючи карти HRDI, а також створити та відтворити сцену. Ви можете зробити це за допомогою стандартного рендерера Cinema 4D або за допомогою Redshift. Курс розроблений, аби познайомити з основними етапами роботи з 3D, навіть якщо ви ніколи не робили такого раніше.
Sound Design Fundamentals - безкоштовний курс із основ звукового дизайну, котрий допоможе посилити анімацію у вашому портфоліо.
І ще: курс із основ класичної покадрової анімації Frame-by-Frame Fundamentals, а також безкоштовні Adobe Illustrator Fundamentals та Fundamentals on UI Animation in AE.
Складніші курси доступні лише за гроші, але бувають зі знижками. З платних є, наприклад, Frame-by-frame Handdrawn FX - курс із малювання й анімації спецефектів: дим, природні явища та органічні форми. На заняттях курсу поглиблено вивчають принципи того, як «оживити» рідини, желеподібні субстанції, дим, бульбашки. Обійдеться він у $174.
Є курс про 12 принципів Діснея. Коштує він $249 і пояснює правила анімації, що працюють і зараз. А також розповідає, як застосовувати ці принципи та правила у вашій роботі - будь-якою сучасною мовою анімаційної графіки.
Окремі майстер-класи з Motion Design обійдуться у $30-40. Наприклад, ілюстрація з linework навчить створювати докладні зображення за допомогою спрощеного стилю ліній ($30), а уроки зі створення персонажів і анімації в MOHO розкажуть про важливі функції MOHO 13, формування 2,5-вимірних персонажів, використання смарт-дій, анімування повної сцени та багато іншого ($40).
Усі курси школи доступні тут. Компанія, до речі, дає гарантію повернення грошей протягом 14 днів після покупки, якщо курси з якоїсь причини вам не сподобаються.
Всім, хто вважає, що онлайн-школа задорога та забирає багато часу, можна скористатись сайтами, що пропонують індивідуальні курси: Gnomon workshop, Pluralsight, Udemy. Вони надають щомісячну підписку або оплату курсу за доступною ціною. Тут немає онлайн-супроводу та вчителів, однак ви можете отримати необхідні навички, переглядаючи їхні відео. Підходить навіть самоучкам.
Багато безкоштовних онлайн-курсів доступно через Академію Хана. Наприклад, Pixar in a Box. Це закулісний погляд на те, як працюють художники Pixar. Ви зможете навчитися анімувати кульки, що стрибають, створювати армію роботів і підривати віртуальні феєрверки. Курс створений у межах співпраці Pixar Animation Studios з Академією Хана та спонсорується Disney.
Академія Хана (Khan Academy) - некомерційна освітня організація, створена 2008 року випускником MIT і Гарварду Салманом Ханом. Мета Академії - «надання високоякісної освіти кожному і скрізь». Сайт Академії надає доступ до колекції безкоштовних мікролекцій (понад 4200) за різними напрямами. Проект підтримується пожертвуваннями, при цьому значна їхня частина припадає на Google, а також Фонд Білла та Мелінди Гейтсів. Лекції доступні англійською мовою, є проект із перекладу їх іншими мовами, підтримуваний волонтерами.
Ще один корисний ресурс - SKILLSHARE. Онлайн-платформа практичних курсів пропонує два місяці безкоштовної преміум-підписки та доступ до всіх курсів із фотографії, UI/UX-дизайну, веб-дизайну й ілюстрування. Для прикладу - Моделювання персонажів і ліплення у Zbrush. Підписка на преміум-акаунт близько $9 на місяць, і купити її потрібно навіть для проходження безкоштовних курсів.
Ролики на YouTube - теж добра ідея, але коли ви точно знаєте, яке завдання треба розв'язати. Пошук каналів, що дають прості поради для початківців, може зайняти вічність, та ось серія Blender Guru - чудовий початок. Професіонали ж можуть розширити свої знання про професійніші програми, такі як Maya, Zbrush, 3ds Max, Houdini тощо. Наприклад:
«Як зробити анімаційну послідовність у Maya 2020, використовуючи Arnold»
«Що нового в Maya з Blue Sky Studios»
Комусь стане у пригоді канал Graphics Animation - доступний навчальний центр з уроками з Autodesk Maya, Zbrush, Cinema 4D, Adobe Photoshop, After Effect, Adobe Illustrator, Adobe animate, Adobe Flash, Adobe Audition англійською мовою. Комусь - канал канадців Griffin Animation Academy.
Незалежно від того, чи зголосилися ви добровільно на карантин або зробили це за потребою, зараз - оптимальний час поліпшити свої навички й отримати знання. Наснаги.