Деякі теми для серіалів будуть актуальні завжди - звісно, це стосунки між чоловіком і жінкою та, судячи з останніх трендів, медицина. Пам'ятаючи про успіх своєї «Центральної лікарні», на «1+1» знову вирішили створити серіал із коктейлем із двох цих складових. Назва нового проекту - «Доктор Віра». Головні ролі у 30-серійці зіграють Марк Дробот, Зоряна Марченко та новоспечене обличчя «Плюсів» Даніель Салем.
За сюжетом щасливе і спокійне життя кардіохірурга Віри (Зоряна Марченко) однієї миті руйнується: коханий чоловік Андрій (Даніель Салем) зникає, залишивши її з маленькою донькою та хворою мамою, а на порозі несподівано з'являється жінка, яка називає себе його справжньою дружиною. Героїня вимушена повернутись до лікарні, де працювала раніше, аби утримувати родину. Ну й боротися за людські життя, певна річ.
Мені надали можливість однією з перших побачити декілька сцен із серіалу та пройтися коридорами зведеної для зйомок «лікарні». Що ж, ходімо на екскурсію.
Стенди, реклама і навіть вогнегасник - усе як у реальній лікарні
Навіть медичні картки реальних людей. Щоправда, імена й адреси змінені
Стенди, до слова, російською. Але в кадрі, як мене запевнили, їх буде видно лише мигцем. Серіал теж російськомовний, чому - розповім пізніше
Лікарня лікарнею, а Новий рік за розкладом
Ось приймальне відділення. Аптека і банкомат теж є - видно, що реальні лікарні ретельно вивчили
Не лякайтеся, це лишень зйомка сцени пологів. У руках - лялька
Зоряна Марченко, точніше, її героїня Віра, саме в роботі
Сцена хоч і не надто кривава, та все одно трохи моторошно
Проте тільки для мене, команда вже напевне звикла
Режисер Тарас Ткаченко втомився чекати, коли всі будуть готові до дубля
На час його зйомок усіх зайвих просять залишити палату
Але підглянути все ж таки виходить
І знову дубль
Схоже, до зйомок останньої серії актори направду навчаться приймати пологи
А ось і породілля. Але показати я вам її не можу, аби не спойлерити
Ляльку використовують лише в певних ракурсах, справжня дитина на майданчику теж є
Ну, не заважатиму, піду поки порозпитую головного продюсера фільмів та серіалів каналу Альону Єремєєву про проект. Але пошепки: режисер дуже просить тиші в павільйоні, і, за словами Альони, підкоряються йому геть усі незалежно від посади.
- Альоно, у прес-релізі було заявлено, що серіал базується на реальних історіях. Де ви їх шукали, кого опитували?
- Насправді сценарна робота над проектом тривала понад два роки. Наші автори збирали історії з різних джерел - як відкритих, так і закритих. Вони дуже багато спілкувалися з медиками, це було головне джерело натхнення. Взагалі проект частково писали ті самі автори, що й наш успішний серіал «Центральна лікарня», і після нього такі історії неначе самі почали знаходити сценариста Ларису Марцеву. Більшу частину історій автори також брали і з особистого життя - свого та родичів. У нас було кілька медичних консультантів, усі сценарії ще влітку прочитали спеціалісти з Міністерства охорони здоров'я. Медична реформа дуже змінила процедуральну частину, і після цього їх треба було прочитати ще раз і відкорегувати. Адже ми не завжди встигаємо за перебігом подій, а важливо, аби все було саме так, як у реальних лікарнях. Ті самі вибори головлікаря, наприклад. Щодо деяких кейсів ми співпрацювали з ЮНІСЕФ - обговорювали з ними питання вакцинації як єдиного засобу ефективного захисту від інфекційних захворювань. У проекті ми говоримо не про народну, не про альтернативну, а про доказову медицину. Тому йшли шляхом «не нашкодь». Однак передусім «Доктор Віра» - все ж таки серіал не про медичні кейси, а про людські долі та переживання.
- Свого часу ви подавалися на конкурс Pitch.UA, в якому беруть участь проекти із соціальною складовою. Ви казали, що намагатиметесь за допомогою серіалу просвіщати людей і мотивувати їх не затягувати з лікуванням. Які прийоми для цього використовуєте?
- Конкретних прийомів ми не використовуємо, в нас усе вплетене в драматургію, всі перевірені медичними консультантами кейси. Звісно, це художній твір, і він пройшов процес адаптації. Ми посилювали кейси відносинами, драмою. Хочеться зробити так, щоби люди не відвернулись від нашої медицини. Так, є нюанси - втома лікарів, «втома» самої системи, небажання щось змінювати. І в телевізійного проекту є можливість стать чимсь більшим, аніж просто контентом у програмному слоті, якщо він говорить про важливе. Ми вважаємо, це і допоможе нам залучити глядача та затримати його надовго.
- Пітчинг ви не виграли. А правки, які на всіх його етапах вносилися, залишили?
- Авжеж. Для нас вони були дуже важливі. Ми не такі чванливі, щоб не дослухатись. Так, ми хотіли виграти, аби мати можливість, наприклад, побудувати більший павільйон, техніка могла бути кращою. Загалом, такі пітчинги потрібні нам, каналам, для створення проектів, котрі робляться не просто для заповнення сітки, але й мають соціальну складову. Та мені видається, нам вдалось зібрати доволі потужний каст і зняти хорошу історію, близьку нашому глядачеві.
- Головні ролі виконують досить популярні актори. Відчувається брак нових облич в Україні?
- Наші головні персонажі - особистості, які відбулися, їм за 30, тому Марк і Зоряна чудово підходять на ролі. Ми, до речі, довго шукали Віру. Нам була потрібна героїня, котра впевнена у роботі і притому жіночна в житті. У Зоряні ми це знайшли. Для неї це перша лірична роль, до того вона грала переважно антагоністок. Ми всі розуміли, і Зоряна зокрема, що це ризик. І вона багато працювала над своїм внутрішнім станом. Гадаю, роль для неї стане значущою. Ну а, крім Марка, ми в цій ролі нікого не бачили. Все ж таки, коли в роботі понад 16 серій, ми беремо героїв, які співпадають хоч у чомусь зі своїми героями, адже перелаштовуватись такий тривалий період часу дуже складно. Однак у нас багато молодих акторів другого плану, і для них 30-серійка - дебют. Побачите, вони стануть зірками.
- Даніель Салем, здається, як актор ніде не зазначений, проте у вашому серіалі у нього одна з головних ролей. Складається враження, що «Плюси» для нього готують довгий шлях на каналі, позаяк він з'являється у багатьох проектах…
- Ми завжди у пошуку нових героїв. Даніеля дуже полюбили телеглядачі після участі в «Танцях з зірками», а ми намагаємось враховувати їхні побажання та смаки. Перші великі роботи того самого Ахтема Сеітаблаєва, приміром, теж відбулися на «Плюсах». Одна з них, до слова, була медичною. Нам видається, що сучасний чоловік, який може собі дозволити емоції, бути чесним, бути романтичним - це саме Даніель.
І, дивлячись на нього, чоловіки зможуть надихнутись і стати такими самими. Ми хочемо показати, що це тренд, навіть світовий.
- Розкажіть про павільйон, в якому знімається «Доктор Віра».
- Його створював «1+1 продакшн». Ми вагались, будувати чи знімати на реальній локації, але для такого проекту перший варіант технологічніший. Менше переїздів, перестановок, економія часу на корисний виробіток. Довго підбирали кольори - хотіли, аби серіал вийшов світлим. Лікарі тут бували, оглядали «лікарню», щоби вона мала вигляд реальної.
- Ви планували запуск на березень 2020-го. Нічого не змінилось?
- Думаю, це питання краще адресувати програмній службі.
- Який хронометраж і слот?
- Комерційна година. Ми готуємо проект для прайм-тайму.
Ну а коли саме серіал запустять в ефір - пресслужба обіцяла мені повідомити однією з перших. Тож будьте уважні!