Пристрасті навколо конкурсу на посаду голови Держкіно продовжують вирувати. Минулого тижня з цього приводу висловлювалися, здається, всі, але і цим справа не закінчилася. Якщо ви до цих пір дивується, чому Юлія Сінькевич не очолила відомство, то знайте: багато українських кінематографістів відчувають те ж саме, причому настільки, що навіть склали з цього приводу відкритого листа:
«Шановний пане Прем’єр-міністре,
Процедура призначення Голови Держкіно потребує вашої, на жаль, негайної уваги. Вже протягом трьох місяців робота Держкіно зупинена, бо попередній Голова пан Іллєнко пішов у відставку, а конкурс на призначення нового Голови зірвався через порушення закону.
Оскільки ситуація набула публічного розголосу в Україні та за її межами, ми вирішили звернутись до вас саме із відкритим листом. З підстав, які ми зазначаємо нижче, відновлення довіри до конкурсу в рамках наявної нормативної бази є неможливим. Ми також не бачимо можливості для проведення повторного конкурсу у тій ситуації, яка склалась.
Однак ми бачимо можливість її вирішення за вашої безпосередньої участі у такий спосіб:
- Звільнити із Комісії з питань вищого корпусу державної служби політично заангажованого пана Корнієнка.
- Кабінет Міністрів України має всі повноваження прийняти рішення про повторне проведення співбесіди, або
- Оперативно внести зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби і запровадження права Комісії з питань вищого корпусу державної служби провести співбесіду повторно, за скаргою одного із кандидатів.
- Обидва варіанти передбачають необхідність скасування повторно оголошеного конкурсу на голову Держкіно, а також звільнення із комісії політично заангажованого пана Корнієнка.
Сподіваємось на Вашу мудру і виважену реакцію на цей лист».
У листі максимально коротко описані фактичні обставини ситуації, а також зроблена їхня юридична кваліфікація.
Лист підписали очільники та представники Української кіноакадемії, Асоціації української кіноіндустрії, Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні - дивись українське», Громадської організації творче об'єднання «Вавилон 13», Громадської організації «Сучасне Українське Кіно», Адвокатського об’єднання Axon Partners».
Гадаєте, на цьому сили тих, хто складав лист, вичерпалися? Як би не так! Повний його текст складається аж з 14 сторінок тексту, а ознайомитися з їх вмістом можна тут. Як думаєте, така кореспонденція якось прискорить процес вибору глави багатостраждального агентства?